Constantin Schmid – sylwetka

0
1422
fot. Kinga Stanaszek

Kolejnym niemieckim zawodnikiem w naszym cyklu jest Constantin Schmid.

Urodził się 27.11.1999 roku. Reprezentuje klub WSV Oberaudorf.

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej zaprezentował się podczas zawodów juniorskich w lipcu 2013 roku w Hinterzarten. Już wtedy udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium. W FIS Cupie po raz pierwszy wystartował w marcu 2016 roku w Harrachovie, uplasował się tam na 4. i 8. miejscu. Jest to jego najlepszy wyniki w „trzeciej lidze”.

W Pucharze Kontynentalnym po raz pierwszy walczył w sierpniu 2016 roku w Kuopio. Trzeba przyznać, iż było to udany debiut, gdyż pierwszego dnia był czwarty, a drugiego 18.  Czterokrotnie stał na podium PK  (sezon 2016/2017) – był trzeci w Planicy i w Zakopanem, drugi w Zakopanem oraz po raz pierwszy zwyciężył w Chaikovskym.

Reprezentował swój kraj na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Tschagguns  w 2015 roku. Indywidualnie został sklasyfikowany na 31. pozycji, a drużynowo na 4. Brał udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Park City w 2017 roku. Indywidualnie zdobył brązowy medal, a drużynowo i w drużynie mieszanej brązowe.

Dwukrotnie miał możliwość spróbowania swoich sił w Pucharze Świata. Było to w 2016 roku w Oberstdorfie (47.) i w 2017 roku w Garmisch – Partenkirchen (49.).

Jest to z pewnością bardzo utalentowany zawodnik, który w przyszłości może przysporzyć wiele radości swym kibicom.


  • Źródło: Własne / fis-ski.com
  • FOTO: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here