Sześciu Norwegów w kadrze na sezon olimpijski!

0
964

Andreas Stjernen, Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Kenneth Gangnes, Daniel-Andre Tande oraz Robert Johansson zostali powołani przez Alexandra Stöckla na sezon 2017/18.

Ubiegły sezon PŚ nie należał do udanych dla Norwegów. W ostatecznym rozrachunku zajęli przecież dopiero czawrte miejsce nie goszcząc na podium pucharu narodów !

Alexander Stöckl wyjaśnił dlaczego taki skład wybrał, a nie inny:

–  Wybór był jasną sprawą. Wspólnie z innymi trenerami zgodnie ustaliliśmy, iż mamy sześciu skoczków, którym należy się powołanie do kadry A. To ekscytujące, że do światowej elity w minionym sezonie dołączył Robert Johansson. To mówi, że na niższych szczeblach wszystko funkcjonuje prawidłowo, skoro pojawiają się nowe twarze.

– Kenneth Gangnes jest w finałowym etapie długiej rehabilitacji i z ogromną motywacją przystępuje do sezonu olimpijskiego.

– Anders Fannemel to zawodnik, który nieraz udowadniał ogromny potencjał, ale zeszłej zimy nie wszystko poszło po jego myśli. To samo można powiedzieć o Johannie Andre Forfangu.

– Andreas Stjernen stale się rozwija, a ostatni Puchar Świata tuż za czołową „10”. Daniel Andre Tande był naszym liderem w sezonie 2016/2017. Ciekawym doświadczeniem było obserwowanie go w takiej roli. Cieszę się na kolejny etap pracy z tą grupą. Nie brakuje nam zapału do nadchodzącego okresu, który zimą powinien przynieść wyczekiwane efekty – zakończył austriak.

W zespole Norweżek powołanie dostała jedynie Maren Lundby, a możliwość częstego przygotowywania się do zawodów z Lundby otrzymały: Silje Opseth oraz Anniken Mork.

Christian Meyer wyjaśnił dlaczego ją powołał do kadry:

-Do tego ekscytującego olimpijskiego sezonu będziemy nadal przygotowywać się dobrze, ciekawie i kreatywnie. Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do osiągnięcia naszego głównego celu podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu 12 lutego 2018 roku. Nadal chcemy połączyć treningi Maren i naszych najlepszych zawodników. Oznacza to, że w dużej mierze będziemy mieli wspólne treningi z reprezentacją mężczyzn. Najbliżej Maren są Anniken i Silje – one będą miały szansę brać udział w zgrupowaniach i zawodach. Główny nacisk będzie kładziony na ścisły monitoring codziennych treningów– zakończył szkoleniowiec Norweżek.

Skład kadry B, będzie ustalony na dniach.


  • Źródło: własne
  • Foto: Getty Images