Skocznia i stadion piłkarski w jednym!

0
1011

W Korei Południowej znajduje się jedyna w swoim rodzaju skocznia narciarska, na której rozgrywane są również mecze piłkarskie!

Organizatorzy przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą w Pyeongchang postanowili zrealizować unikalny projekt. Gdy na wiosnę nie będzie już śniegu, olimpijska skocznia służyć będzie jako … boisko piłkarskie.

Tydzień po pamiętnym zwycięstwie Macieja Kota w Pyeongchang, na dużej skoczni odbył się mecz piłkarski. Obiekt narciarski służący również jako boisko powoduje dodatkowe obowiązki organizatorów, którzy mieli tylko kilka dni na usunięcie śniegu i położenia odpowiedniej nawierzchni na mecz piłkarski.

Oczywiście fani nie do końca są zadowoleni z meczu na obiekcie służącym również jako skocznia narciarska, gdy w pobliżu znajdują się cztery stadiony.

W Korei Południowej nie jest to jednak odosobniony przypadek. W 2011 roku w Hwaesong wybudowano za 175 milionów dolarów obiekt na 35 tysięcy osób, który pełnił funkcję stadionu dla kilku dyscyplin. Na trybunach nie ma tłumów, ponieważ kluby grające na tym obiekcie nie prezentują odpowiedniego poziomu sportowego


  • Źródło: sport.tn.nova.cz
  • Foto: sport.tn.nova.cz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here