Czy Simon Amman odbuduję swoją formę na sezon olimpijski?

0
590

Niezwykle utalentowany skoczek narciarski przeżywa od kilku lat poważny spadek formy. Mowa oczywiście o czterokrotnym mistrzu olimpijskim Simonie Ammanie, dla którego zbliżające się igrzyska w Pjongjang są ostatnim dzwonkiem w jego bogatej karierze, aby przywieźć do kraju upragniony medal. Na pomoc 35-letniemu skoczkowi przychodzi Andreas Kuettel.

 

Były sportowiec – Andreas Kuettel, który 3 marca 2011 roku w Oslo podczas mistrzostw świata zakończył karierę, w ostatnich latach rozwinął się naukowo. Zamieszkał w Danii i studiował marketing sportowy. W środę obronił doktorat na uniwersytecie w Odense. Napisał pracę doktorską o przejściu sportowców po zakończeniu kariery do życia zawodowego. Postanawia dołączyć do reprezentacji, by znaleźć sposób na lepsze skoki Ammana, dla którego nieudany był zwłaszcza ostatni sezon Pucharu Świata, w którym zajął dopiero 29. miejsce.

 ,,W środę otrzymałem tytuł doktora, ale jako naukowiec nie chcę się schować za książkami.”– mówi w rozmowie z „Blickiem”.

Został on zatrudniony przez Berniego Schoedlera (szefa szwajcarskich skoków narciarskich) w sztabie reprezentacji. Jego zadaniem jest być fachowcem i przyjacielem Simona, aby pomóc mu wrócić na sam szczyt. Kiedy jeszcze razem startowali w reprezentacji, ich stosunki były bardzo dobre. Wydali nawet wspólnie książkę pt. „Odmienne bliźnięta”.

–  ,,Genialne posunięcie w szwajcarskiej kadrze skoczków. Dr Andreas Kuettel ma dodać skrzydeł Simonowi Ammannowi.” – pisze „Blick”.

 


  • Źródła: własne+ sportowefakty.wp.pl
  • FOTO:Justyna Kowalewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here