Czy pomoże? Küttel wraca do skoków!

0

Kilka lat temu to właśnie ta dwójka utrzymywała szwajcarskie skoki przy życiu. Oprócz Simona Ammanna, dobrym zawodnikiem był również Andreas Küttel.

Razem tworzyli zgrany duet nie tylko na skoczni, ale i poza nią. Doskonale się rozumieli, byli i z pewnością ciągle są przyjaciółmi. Co ciekawe wydali nawet wspólną książkę, której tytuł to: „Odmienne bliźnięta”.

Biorąc pod uwagę fakt fatalnej sytuacji skoków narciarskich w Szwajcarii i wielką obniżkę lotów Simona Ammanna, szef tamtejszych (Berni Schoedler) skoków zdecydował, iż to doświadczony Küttel zostanie zatrudniony w celach doradczych Ammannowi, jak pozostałym Szwajcarom.

Dodajmy, że Andreas Küttel swoją sportową karierę zdecydował zakończyć po MŚ 2011 w Oslo. Do jego największych sukcesów należy zaś złoto MŚ 2009 w Libercu. Na dużej skoczni pokonał Niemca Martina Schmitta i Norwega Andersa Jacobsena.

Puchar Świata w sezonie 2005/2006 zakończył na bardzo dobrym – 3. miejscu.

Oprócz tego, pięć razy wygrał konkurs PŚ, cztery razy był na 2. lokacie i sześciokrotnie lądował na najniższym stopniu podium.

Po zakończeniu kariery swój czas poświęcił na naukę. Wraz z żoną (Polką) wyjechał do Danii i postanowił studiować marketing sportowy. Kilka dni temu obronił doktorat, a praca, którą pisał dotyczyła przejścia sportowców po zakończeniu kariery do życia zawodowego.

Jemu, jak i wszystkim jego rodakom życzymy w nowym sezonie jak najlepszych wyników, życzymy wielu miejsc w czołowej trzydziestce, a najlepiej w najlepszej dziesiątce.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl/wikipedia.com
  • Foto: AFP

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku