Czy pomoże? Küttel wraca do skoków!

0
733

Kilka lat temu to właśnie ta dwójka utrzymywała szwajcarskie skoki przy życiu. Oprócz Simona Ammanna, dobrym zawodnikiem był również Andreas Küttel.

Razem tworzyli zgrany duet nie tylko na skoczni, ale i poza nią. Doskonale się rozumieli, byli i z pewnością ciągle są przyjaciółmi. Co ciekawe wydali nawet wspólną książkę, której tytuł to: „Odmienne bliźnięta”.

Biorąc pod uwagę fakt fatalnej sytuacji skoków narciarskich w Szwajcarii i wielką obniżkę lotów Simona Ammanna, szef tamtejszych (Berni Schoedler) skoków zdecydował, iż to doświadczony Küttel zostanie zatrudniony w celach doradczych Ammannowi, jak pozostałym Szwajcarom.

Dodajmy, że Andreas Küttel swoją sportową karierę zdecydował zakończyć po MŚ 2011 w Oslo. Do jego największych sukcesów należy zaś złoto MŚ 2009 w Libercu. Na dużej skoczni pokonał Niemca Martina Schmitta i Norwega Andersa Jacobsena.

Puchar Świata w sezonie 2005/2006 zakończył na bardzo dobrym – 3. miejscu.

Oprócz tego, pięć razy wygrał konkurs PŚ, cztery razy był na 2. lokacie i sześciokrotnie lądował na najniższym stopniu podium.

Po zakończeniu kariery swój czas poświęcił na naukę. Wraz z żoną (Polką) wyjechał do Danii i postanowił studiować marketing sportowy. Kilka dni temu obronił doktorat, a praca, którą pisał dotyczyła przejścia sportowców po zakończeniu kariery do życia zawodowego.

Jemu, jak i wszystkim jego rodakom życzymy w nowym sezonie jak najlepszych wyników, życzymy wielu miejsc w czołowej trzydziestce, a najlepiej w najlepszej dziesiątce.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl/wikipedia.com
  • Foto: AFP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here