Viktor Polášek: „Uwierzyłem w siebie, zrobiłem to, co do mnie należało”

0
717
FOTO: Martyna Malich

W sezonie zimowym Viktor Polášek do swych osiągnięć dołożył tytuł Mistrza Świata Juniorów, udało mu się uzyskać dobre wyniki w Pucharze Kontynentalnym. Ma ze sobą też starty na większych zawodach jak Puchar Świata, czy Mistrzostwa Świata w fińskim Lahti.

Największym sukcesem, który do tej pory osiągnął ten dziewiętnastoletni skoczek z Novégo Města na Moravě jest tytuł Mistrza Świata Juniorów z 2017 roku z Park City, kiedy to po dziesięciu latach nawiązał do wyniku Romana Koudelki.

Czech-ski.com: Jak Ci się skakało w Park City? Czułeś, że może się udać?

Viktor Polášek: Skocznia od początku mi nie pasowała. Miałem problemy z najazdem, ale do zawodów wszystko się uregulowało i udało się.

Czech-ski.com: Były oczekiwania?

Viktor Polášek: Oczekiwania były wielkie. Uwierzyłem w siebie, zrobiłem to, co do mnie należało. Podczas treningach wyglądało na to, że mogę zaliczyć piękny rezultat i udało się.

Czech-ski.com: Na początku zimowego sezonu nie wiodło Ci się najlepiej, dostrzegłeś moment, kiedy doszło do zmiany?

Viktor Polášek: Po Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu zmieniłem najazd. Tydzień później udało mi się wygrać w Titisee – Neustadt.

Czech-ski.com: Jakie to uczucie być drugim skoczkiem po Romanie Koudelce, któremu się udało osiągnąć taki sukces?

Viktor Polášek: To jest świetne, z Romanem się i rozumiemy, to cudowne, że mogę tak za nim podążać.

Czech-ski.com: Razem z Romanem Koudelką jesteś pod skrzydłami Austriaka Richarda Schallerta, jak trener ocenił Twoje występy?

Viktor Polášek: Richie pogratulował mi tytułu, ucieszyło go to, jest usatysfakcjonowany. Miejmy nadzieję, ze będzie tak nadal.

Czech-ski.com: Kto się najbardziej przyczynił do Twojego sukcesu, komu byś chciał podziękować?

Viktor Polášek: Największe zasługi maja wszyscy – Richie, Jaroslav Šimek, Jakub Jiroutek, Roztislav Latzka, rodzina. Dziękuję wszystkim, którzy mi kibicowali, trzymali kciuki, a także chłopakom z drużyny.

Zaraz po Mistrzostwach Świata Juniorów Poláškovi udało się stanąć na podium Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Następnie Mistrzostwa Świata w Lahti, gdzie obiecujący czeski skoczek zdołał zająć 25. miejsce. Punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył na koniec sezonu w Trondheim i Vikersund. W końcowej klasyfikacji przypadła mu 47. pozycja, którą dzielił ze swym reprezentacyjnym kolegą – Tomášem Vančurom.


  • Źródło: czech-ski.com
  • FOTO: Martyna Malich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here