Finowie odkryli karty na sezon olimpijski

0
1228
fot. Aleksandra Wróblewska

Kolejnym krajem, który zdradził składy swoich kadr na sezon olimpijski jest Finlandia. W trzech kadrach męskich znalazło się dwudziestu zawodników. W kadrach kobiet jest tylko jedna skoczkini.

Kadra Narodowa Finlandii na sezon olimpijski 2017/2018 składać się będzie z czterech zawodników, którymi są Janne Ahonen, Ville Larinto, Antti Aalto i Jarkko Maeaettae. W kadrze B zaś znaleźli się Janne Korhonen, Niko Kytoesaho, Eetu Nousiainen, Andreas Alamommo oraz Lauri Asikainen. Zdecydowanie najliczniejsza jest grupa „Challengers”, którą tworzyć będą Mico Ahonen, Kalle Heikkinen, Henri Kavilo, Wili Loukasmaeki, Niko Loeytaeinen, Juho Ojala, Arttu Pohjola, Frans Taehkaevuori, Jonne Vetelaeinen, Markus Virrantalo i Elias Vaenskae.

Fiński Związek Narciarski postanowił także, że jedyną skoczkinią należącą do kadr będzie Julia Kykkaenen.

Dziewięciu skoczków z kadry narodowej i A trenować będzie razem z Andreasem Mitterem i jego asystentem – Lauri Hakolą.

„Mamy grupę dziewięciu skoczków, z którymi będziemy pracować przez lato. Dobrze jest mieć większy zespół, gdyż zawodnicy mogą się ze sobą mierzyć i motywować. Janne Ahonen będzie kontynuował treningi sam, ale będziemy w stałym kontakcie i będzie brać udział w obozach treningowych w Finlandii” – powiedział główny trener reprezentacji Finlandii.

Dla Austriaka najważniejsza jest zima pełna sukcesów, rezultaty latem nie są dla niego priorytetem.

„Przez lato skupimy się na technicznych i fizycznych aspektach. Wciąż mamy dużo pracy do wykonania. Dobrze jest brać udział w zawodach, ale najważniejszy jest trening” – dodał.


  • Źródło: fis-ski.com
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska