Alexander Stoeckl nie przedłuży umowy z Norwegami?

0
906
fot. Wiktoria Ostrowska

Szkoleniowiec reprezentacji Norwegii – Alexander Stoeckl może nie przedłużyć umowy z norweską federacją. Ostateczna decyzja dotycząca jego przyszłości ma być podjęta pod koniec lata. Kontrakt austriackiego szkoleniowca wygasa pod koniec sezonu 2017/2018.

Alexander Stoeckl 23 marca 2011 roku objął funkcję trenera norweskich skoczków zastępując na tym stanowisku Mike Kojonkoskiego. Przyszłość 43-latka stoi teraz pod znakiem zapytania. Dla Stoeckla sezon 2017/2018 może być ostatnim w roli trenera norweskich skoczków. Austriak nie przedłużył na razie umowy z norweską federacją. W rozmowie z telewizją NRK powiedział, że tu nie chodzi o pieniądze. Jednym z powodów jest motywacja. Inna sprawa to, czy ludzie wokół chcą pracować ze mną. 

Powstały również informacje, iż Alexander Stoeckl miał dostać ofertę z Chin. Szkoleniowiec reprezentacji Norwegii miałby budować drużynę na Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku w Pekinie. Austriak podkreślił jednak, że nie rozmawiał z Chińską federacją.

43-latek podkreślił, że ma jeszcze plan awaryjny jeśli nie podpisze umowy z Norwegami. Na szczęście wciąż jestem w sytuacji, w której mogę zadzwonić do gimnazjum w Stams i powiedzieć, że chcę zacząć od nowa. Przejść trenerską drogę po raz drugi – powiedział.

Sukcesy podopiecznych Stöckla:

IO
– brązowy medal Andersa Bardala w Soczi (skocznia normalna)


– złoty medal Andersa Bardala w Val di Fiemme (skocznia normalna)
– brązowy medal Andersa Jacobsena w Val di Fiemme (skocznia duża)
– złoty medal Rune Velty w Falun (skocznia normalna)
– złoty medal drużyny w Falun
– brązowy medal drużyny w Lahti

MŚ w lotach
– srebrny medal Rune Velty w Oberstdorfie
– srebrny medal Andersa Bardala w Harrachovie
– srebrny medal Kennetha Gangnesa w Tauplitz


  • Żródło: własne/sport.tvp.pl
  • FOTO: Wiktoria Ostrowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here