Kaarel Nurmsalu zakończył karierę

0
1517

Kaarel Nurmsalu z powodów problemów zdrowotnych ponownie zakończył sportową karierę. Brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów z 2011 roku nie chce mówić o szczegółach.

Estończyk już wcześniej kończył przygodę ze skokami. W 2014 roku powodem były problemy finansowe. Na skocznię powrócił w minionym sezonie, gdzie zawody Pucharu Świata zakończył na 69. miejscu zdobywając dwa punkty. Wystąpił również na Mistrzostwach Świata w Lahti, gdzie na skoczni normalnej był 48., a na dużym obiekcie 45. Pod koniec sezonu podczas zawodów w Planicy poprawił swój rekord kraju szybując 213 metrów.

Nie chcę mówić o szczegółach, ale dostałem sygnały od swojego doktora, po których podjąłem taką decyzję. Już zimą podejrzewaliśmy, że coś jest nie tak, a po zrobieniu badań wszystko stało się jasne. Muszę zakończyć sportową karierę. Decyzja jest ostateczna, gdyż muszę szanować swoje zdrowie. Zamierzam powrócić do pracy w firmie Ramirent, w której pracowałem po zakończeniu sportowej kariery w 2014 roku. – powiedział Kaarel Nurmsalu.


Źródło: własne
Foto: delfi.ee