Agnieszka Baczkowska : „Zdecydowaliśmy się przetestować rozwiązanie z rezygnacją przywileju w kwalifikacjach dla czołowej dziesiątki”

0
701

FIS chce pozbawić czołową dziesiątkę PŚ w skokach narciarskich automatycznej kwalifikacji do konkursów. Decyzje takiego rozwiązania tłumaczy Agnieszka Baczkowska z FIS-u.

W jakich okolicznościach zrodził się pomysł na regulamin, który gwarantował czołowej dziesiątce udział w konkursach indywidualnych ?

Przepis, gwarantujący czołowej dziesiątce Pucharu Świata udział w konkursach indywidualnych, zrodził się wtedy, gdy nie mieliśmy dodawanych bądź odejmowanych punktów za wiatr i zmianę belki startowej. Wówczas, chcąc uchronić najlepszych przed loteryjnymi warunkami w kwalifikacjach, wprowadzono taki przywilej – stwierdziła Baczkowska.

Co w takim bądź razie nakłoniło was do podjęcia decyzji o przetestowaniu zmiany w regulaminie ?

W tej chwili przeliczniki pozwalają jednak na dokończenie rywalizacji w trudnych warunkach atmosferycznych i zmniejszają czynnik loteryjności. W związku z tym zdecydowaliśmy się przetestować rozwiązanie z rezygnacją przywileju w kwalifikacjach dla czołowej dziesiątki – zaznaczyła Agnieszka.

Doszły nas także słuchy o minimalnych zmianach w kombinezonach od nowego sezonu, zdradzisz nam szczegóły ?

Specjalny pasek nad kością biodrową wszyty pod kombinezon cały czas pozostaje. W poprzednim sezonie zastosowaliśmy tolerancję, że pasek może odstawać od obwodu ciała maksymalnie o 2 centymetry. Od nowego sezonu tolerancji już nie będzie i pasek musi idealnie przylegać do ciała – wytłumaczyła Agnieszka Baczkowska.

Zmieni się regulamin od następnego sezonu co do kontroli sprzętu ?

Tak jak w poprzednich sezonach pozostajemy przy wstępnej kontroli na górze skoczni dla wszystkich zawodników. Z kolei na dole obiektu, tak jak w poprzednim sezonie, kontrola będzie tylko wyrywkowa. – zakończyła  delegat międzynarodowej federacji w skokach narciarskich.

Pierwsze konkursy Letniego Grand Prix 2017 odbędą się w Wiśle  na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza (HS 134), w dniach  14-15 lipca.


  • Źródło: sportowefakty.wp.pl
  • Foto : fis-ski.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here