Joakim Aune: „Myślę, że będę silniejszy niż w ubiegłym sezonie”

0
592
fot. Jagoda Przybyła

Joakim Aune w kwietniu poddał się operacji, gdyż problemy z kolanem zaburzały sylwetkę w locie Norwega. Skoczek w rozmowie z serwisem Nettavisen.no powiedział m. in o planach na najbliższe Igrzyska Olimpijskie w PyongChang. 

Joakim Aune przyznał, że jego marzeniem jest zdobycie złotego medalu olimpijskiego, jednak w reprezentacji jest wielu zawodników, którzy będą walczyć o nominację do kadry olimpijskiej.

„Mam za sobą długą historię choroby. Przy tylu dolegliwościach można zdać sobie sprawę, jak ciężko jest być sportowcem. Ale kiedy mogłem skoczyć ponad 200 metrów w Planicy przy zawrotach głowy, czułem, że jestem w stanie wszystko przezwyciężyć. Wielu zawodników skacze bardzo dobrze. Trzeba być stabilnym podczas każdych zawodów i walczyć o czołową dziesiątkę, może piętnastkę, aby zakwalifikować się do drużyny olimpijskiej. Moim marzeniem jest zdobycie olimpijskiego złota. Zrobię wszystko co możliwe, aby sprawić, że nawet brak nominacji do kadry olimpijskiej będzie dla sztabu bardzo trudną decyzją. Pod koniec ubiegłego sezonu udowodniłem, że mogę być jednym z najlepszych skoczków narciarskich. Muszę być ostrożny. Nie mogę zbyt obciążać kolana i w pełni mu ufać, ponieważ czasem czuję ból. Proste ćwiczenia mogę jednak już wykonywać. Myślę, że będę silniejszy niż w ubiegłym sezonie”


  • Źródło: Nettavisen.no
  • fot. Jagoda Przybyła