Podsumowanie występu Szwajcarów w Wiśle!

0
777

Reprezentanci Szwajcarii nie mogą zaliczyć występu w Wiśle do udanych. Najlepiej w konkursie indywidualnym spisał się Killian Peier, który zajął dopiero 27 miejsce.

W piątkowym konkursie drużynowym Szwajcarzy zajęli ósmą pozycję, natomiast do konkursu indywidualnego nie zakwalifikował się jedynie Gabriel Karlen. Szwajcar zajął 52. miejsce, do 50 – tego Aleksandra Zniszczoła zabrakło mu zaledwie 2,2 punktu.

W sobotnim konkursie wszyscy trzej Szwajcarzy awansowali do drugiej serii. Simon Amman i Gregor Deschwanden w pierwszej próbie uzyskali 123 metry i zajmowali kolejno 29 i 28 miejsce. Wyżej sklasyfikowany był Killian Peier. Wylądował na 116 metrze i plasował się na 25 lokacie.

W drugiej serii Killian Peier skoczył 123 metry, ale ostatecznie zajał 27 lokatę. O jedną pozycję poprawił się Simon Ammann po skoku na odległość 123 metrów, natomiast Gregor Deschwanden spadł na 30 miejsce. Wylądował na 121 metrze.

W Pucharze Narodów po pierwszym weekendzie Letniego Grand Prix Szwajcarzy plasują się na ósmej pozycji ex-equo z Włochami (58 punktów).


  • Źródło: Własne