Były skoczek narciarski Primoz Roglić wygrał 17. etap Tour de France 2017!

0
455

Były mistrz świata juniorów w skokach narciarskich – Primož Roglič wygrał 17. etap Tour de France 2017. Słoweniec wyprzedził Rigoberto Urbana oraz Christophera Froome’a. Dla Słowenii jest to pierwsze, historyczne etapowe zwycięstwo podczas Tour de France.

Były skoczek narciarski – Primož Roglič kolarzem został w 2013 roku, w wieku 24 lat. Do tej pory wygrał już dwa etapy Wielkiej Pętli. W 2016 roku triumfował podczas dziewiątego etapu Giro d’Italia w jeździe na czas, a dzisiaj zwyciężył w morderczym, 17. etapie Tour de France. Kolarze przejechali dzisiaj 183 km. Roglić wygrał z przewagą minuty i trzynastu sekund nad Rigoberto Uranem.

28-latek latem 2012 postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego. Największe osiągnięcie Słoweńca to złoto i srebro podczas drużynowych mistrzostw świata juniorów z Tarvisio w 2007 oraz z Kranj w 2006. Wygrał także dwukrotnie zawody Pucharu Kontynentalnego. Rekord życiowy Słoweńca w długości skoku wynosi 146,5 metra.

Słoweński kolarz pokazuje światu, że nigdy nie ma za późno, aby zacząć trenować i osiągać profesjonalne wyniki.

Po upadku na skoczni szukałem innych form aktywności i spodobała mi się jazda na rowerze. Skoki i kolarstwo to dwie różne dyscypliny, ale jedna rzecz się nie zmienia – to zawodowy sport, w którym trzeba ciężko pracować – powiedzial Primoz Roglić.


  • Źródło: Własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here