Severin Freund kontuzjowany! Nie wystąpi na Igrzyskach w Pyeongchang.

0
731
Fot. Ewa Korenik

Wielki pech dla Severina Freunda! Podopieczny Wernera Schustera podczas treningu w Oberstdorfie doznał kontuzji więzadeł krzyżowych i niestety opuści nadchodzący zimowy sezon, sezon olimpijski.

Dla 29-latka to już druga kontuzja więzadeł krzyżowych w tym roku. Wcześniej kontuzji doznał w styczniu również podczas treningu na skoczni w Oberstdorfie. Reprezentant Niemiec opuści sezon 2017/2018, co oznacza, że nie wystąpi podczas Igrzysk Olimpijskich w koreańskim Pyeongchang.

Podczas lądowania poczułem ukłucie w prawym kolanie. Po badaniu okazało się, że naderwane jest więzadło krzyżowe. – powiedział Severin Freund.

Po konsultacjach od razu została podjęta decyzja o operacji, która przeprowadzona została we piątek w monachijskiej klinice OrthoPlus/Starmed. Operacja przebiegła bardzo pozytywnie.

Severin Freund w 2014 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Sochi w konkursie drużynowym zdobył zloty medal, w składzie: Andreas Wank, Marinus Kraus, Andreas Wellinger i Severin Freund. W konkursie indywidualnym na normalnej skoczni (K-95) uplasował się jednak dopiero na 31. miejscu, na dużej (K-125) był czwarty. Do brązu zabrakło 2.6 pkt. Przypomnijmy, że dwa złota olimpijskie zdobył Kamil Stoch.


  • Źródło: deutscherskiverband.de
  • FOTO: Ewa Korenik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here