Skład reprezentacji gospodarzy na LGP w Hinterzarten, powrót Siegela na skocznię

0
389
fot. Wiktoria Wnętkowska

Najbliższe zawody z cyklu FIS Grand Prix odbędą się w ten weekend w niemieckiej miejscowości Hinterzarten. Na starcie kwalifikacji stanie siedmiu reprezentantów gospodarzy. Po przerwie spowodowanej kontuzją na skocznię powrócił David Siegel.

Werner Schuster zadecydował, iż podczas zmagań z cyklu FIS Grand Prix w niemieckiej miejscowości Hinterzarten gospodarzy reprezentować będzie siedmiu skoczków. Będą to: Karl Geiger, Andreas Wank, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Martin Hamann oraz Tim Fuchs.

Przypomnijmy, że Gegier obecnie zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix z dorobkiem 60 pkt.

Ostatnio reprezentację Niemiec prześladował pech. Najpierw Andreas Wellinger musiał przerwać swoje letnie starty z powodu problemów z kolanem, później okazało się, że Severin Freund po raz kolejny zerwał więzadła i nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w PyeongChang. Pozytywną informacją z pewnością jest fakt, iż po przerwie spowodowanej kontuzją na skocznię powrócił David Siegel.

„David w ostatnich dniach powrócił do treningów. Wprawdzie jak na razie jest dla niego za wcześniej na rywalizację w zawodach, ale zakładamy, że w najbliższej przyszłości dołączy do zespołu” – powiedział Werner Schuster.


  • Źródło: deutscherskiverband.de / skispringen.com
  • FOTO: Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here