Zniszczoł prowadzi w Beskidy Tour!

0
355
fot. Kinga Stanaszek

Po pierwszym konkursie Pucharu Beskidów analizujemy klasyfikację generalna tego turnieju. Liderem jest Aleksander Zniszczoł!

Klasyfikacja generalna nowo-starego turnieju w skokach narciarskich nie rożni się niczym od wyników inauguracyjnych zmagań w Szczyrku. 1. miejsce zajmuje nasz zawodnik. Aleksander Zniszczoł ma w swoim dorobku 250,8pkt i wyprzedza drugiego biało-czerwonego – Klemensa Murańkę – o 0,5pkt. To naprawdę nie wielka różnica, a biorąc pod uwagę fakt, iż następne konkurs będzie rozgrywany na skoczni dużej, sytuacja może się jeszcze odwrócić.

Czołową trójkę zamyka Słoweniec – Miran Zupanic. Ma on 247,8pkt.

W pierwszej dziesiątce mamy jeszcze jednego Polaka. Bartłomiej Kłusek zajmuje 6. lokatę i ma 243,6pkt. Na 12. miejscu jest Bartosz Czyż (235,7pkt), a tuż za nim Jan Ziobro (235pkt).

W sumie z punktami w klasyfikacji generalnej całego turnieju mamy jeszcze pięciu skoczków, a według kolejności zajmowanych pozycji są to: Przemysław Kantyka, Krzysztof Biegun, Paweł Wąsek, Stanisław Biela i Łukasz Bukowski. W łącznej tabeli sklasyfikowano siedemdziesięciu pięciu zawodników.


  • Źródło: Własne
  • Foto: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here