František Lejsek po upadku na skoczni: „Moim największym marzeniem jest wygrać Igrzyska Olimpijskie”

0
463
fot. Kinga Stanaszek

Kilka tygodni temu podczas treningu na kompleksie Ještěd w Libercu upadek zaliczył młody zawodnik František Lejsek. Od razu po nim został przewieziony na oddział traumatologii do Wojewódzkiego Szpitala w Libercu. Reprezentant Czech już planuje powrót na skocznię.

Czasami wydaje się, że podczas każdego treningu skoczek wykonuje te same czynności. O tym, jak przewrotny potrafi być los przekonał się piętnastoletni skoczek – František Lejsek.

„Podczas jednego z treningów na Ještěd pękło mi wiązanie. W tamtej chwili myślałem, co mam zrobić. Zastanawiałem się, jak mam reagować, a najlepszym rozwiązanie było danie rąk przed siebie i uszkodzenie łokcia” – opowiedział.

O tym, jak wiele problemów przysporzyć może zerwane wiązanie dowiedział się m.in. Roman Koudelka podczas treningu w Harrachovie w 2011 roku.

Aktualnie młody czeski zawodnik leczy się w Libercu, ma już za sobą wielogodzinną operację, a także śruby w łokciu. Ostatnie tygodnie to dla niego rutyna. Ma ćwiczenia i rehabilitacje, na które dojeżdża w weekend. Oparciem dla niego są nie tylko koledzy z grupy treningowej, ale także trener Antonín Hájek.

„Idea budowania drużyny jest dla mnie ważna, w tym wsparcie. To skoki narciarskie i takie sytuacje mogą się zdarzyć, sam kilka razy doznałem urazu. Wiem, iż to istotne, gdy odwiedza Cię ktoś w szpitalu, dlatego cieszę się, że chłopcy i dziewczęta bez sugestii z mojej strony pokazali zainteresowanie odwiedzeniem Fandy. Ja również próbowałem kilka razy go odwiedzić, żeby był zadowolony i jak najszybciej wrócił do nas na skocznię. Czasami taki uraz może pomóc, zawodnik jest bardziej podekscytowany treningiem i może być jeszcze lepszy. Chodzi o to, aby ten staw był wkrótce zdrowy” – powiedział szkoleniowiec.

Piętnastolatek ma przed sobą jeszcze dużo pracy, ale już z niecierpliwością czeka na wznowienie treningów.

„Co mnie jeszcze będzie czekać? Nie wiem, ale chciałbym w styczniu wrócić na skocznię” – powiedział. Młody zawodnik wspierany przez rodzinę, całe środowisko narciarskie, a także pracowników szpitala dodał także, iż jego największym marzeniem jest wygrać Igrzyska Olimpijskie.


  • Źródło: czech-ski.com
  • FOTO: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here