Tymoteusz Cienciała wygrał Turniej Czterech Skoczni dla dzieci!

0
669
fot. Andrzej Cienciała

Tymoteusz Cienciała po raz trzeci wygrał Turniej Czterech Skoczni dla dzieci. Polak nie przegrał żadnego z ostatnich 12 konkursów.

Rywalizacja została przeprowadzona na skoczni K-18. Tymoteusz Cienciała przypieczętował zwycięstwo w tegorocznej edycji triumfem w Berchtesgaden. Wcześniej Polak wygrał w Reit im Winkl, Bischofshofen, a także Hinzenbach. Warto wspomnieć, że Turniej Czterech Skoczni dla dzieci wygrywali w przeszłości Michael Hayboeck i Thomas Diethart.

Tymoteusz Cienciała z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego po raz trzeci z rzędu wygrał Turniej Czterech Skoczni Dzieci.

W finałowych zawodach w niemieckim Berchtesgaden (skocznia HS 18) Cienciała skoczył dwukrotnie 16 metrów. Zawodnik WSS-u, startujący w kategorii 9-latków, wygrał z przewagą 11 pkt. nad drugim Austriakiem Thomasem Gfererem (14,5 i 15 m) i 12,4 pkt. nad trzecim Niemcem Eliasem Holzerem (dwukrotnie 14,5 m).

Była to dwunasta z rzędu konkursowa wygrana wiślanina w tym międzynarodowym cyklu.
W klasyfikacji generalnej Cienciała wygrał z kompletem (400) punktów. Drugi był Niemiec Felix Brieden (260 pkt.), a trzeci Austriak Levi Hofmann (204 pkt.).

Turniej Czterech Skoczni Dzieci odbywa się na małych obiektach w Hinzenbach, Bischofshofen (Austria), Reit im Winkl i Berchtesgaden (Niemcy). W tym roku cykl odbył się po raz dziewiętnasty.


  • Źródło: Własne / Andrzej Cienciała
  • FOT: Andrzej Cienciała