Ostateczna klasyfikacja generalna Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017

0
184
FOTO: Martyna Malich

Klemens Murańka został szóstym Polakiem, który wygrał Letni Puchar Kontynentalny, wcześniej sztuki tej dokonali Robert Mateja, Marcin Bachleda, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny. 

Klemens Murańka w dwóch ostatnich konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 w Klingenthal zajął 12 i 9 miejsce i ostatecznie zgromadził 73 punkty więcej od drugiego Tilena Bartola, który zakończył cykl zwycięstwem.

Pius Paschke zakończył sezon na trzeciej pozycji, Niemiec nie startował w ostatnim konkursie cyklu. Czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymali Timi Zajc i Daniel Huber.

Na szóste miesce awansował Joachim Hauer, Norweg po wczorajszym zwycięstwie dzisiaj uplasował się na trzeciej pozycji. Z kolei na siódmą lokatę spadł Miran Zupancic, Słoweniec startował tylko w pięciu pierwszych konkursach cyklu.

Kolejno ósmą i dziewiątą pozycje utrzymali Aleksander Zniszczoł i Constantin Schmid. Na dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej awansował dzisiaj Vincent Descombes Sevoie.

Klasyfikacja Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2017
Lp. Zawodnik Kraj Pkt. Strata Występów
1 MURAŃKA Klemens Polska 700 0 13
2 BARTOL Tilen Słowenia 627 -73 10
3 PASCHKE Pius Niemcy 562 -138 10
4 ZAJC Timi Słowenia 484 -216 10
5 HUBER Daniel Austria 389 -311 10
6 HAUER Joachim Norwegia 361 -339 8
7 ZUPANCIC Miran Słowenia 322 -378 5
8 ZNISZCZOŁ Aleksander Polska 267 -433 13
9 SCHMID Constantin Niemcy 207 -493 6
10 DESCOMBES SEVOIE Vincent Francja 200 -500 4
11 FREITAG Richard Niemcy 196 -504 6
12 STEINER Maximilian Austria 193 -507 7
13 SCHULER Andreas Szwajcaria 189 -511 7
14 KRAFT Stefan Austria 180 -520 2
15 PAVLOVCIC Bor Słowenia 176 -524 6
15 PREVC Domen Słowenia 176 -524 6
17 LACKNER Thomas Austria 169 -531 11
18 BAER Moritz Niemcy 164 -536 8
19 JELAR Ziga Słowenia 141 -559 5
20 POGRAJC Andraz Słowenia 135 -565 9
21 JUSTIN Rok Słowenia 125 -575 2
22 HOFFMANN Felix Niemcy 115 -585 8
23 INSAM Alex Włochy 109 -591 3
24 DEZMAN Nejc Słowenia 107 -593 11
24 KOZISEK Cestmir Czechy 107 -593 13
26 KŁUSEK Bartłomiej Polska 98 -602 11
27 MAYLAENDER Dominik Niemcy 97 -603 4
28 WAGNER Lukas Niemcy 93 -607 7
29 HLAVA Lukas Czechy 92 -608 11
30 AUNE Joakim Norwegia 80 -620 4
30 BJOERENG Joacim Oedegaard Norwegia 80 -620 8
32 ZIOBRO Jan Polska 75 -625 9
33 BICKNER Kevin USA 74 -626 2
34 ASCHENWALD Philipp Austria 73 -627 6
35 ROTH Luca Niemcy 68 -632 5
36 FETTNER Manuel Austria 66 -634 2
36 FUCHS Tim Niemcy 66 -634 8
38 MARKENG Thomas Aasen Norwegia 64 -636 7
39 LISSO Justin Niemcy 62 -638 5
40 SIEGEL David Niemcy 61 -639 4
41 ALAMOMMO Andreas Finlandia 60 -640 3
42 EISENBICHLER Markus Niemcy 58 -642 2
43 HILDE Tom Norwegia 56 -644 6
44 IWASA Yuken Japonia 55 -645 4
45 AIGRO Artti Estonia 54 -646 5
45 SAKALA Filip Czechy 54 -646 13
47 EGLOFF Luca Szwajcaria 52 -648 7
48 PEIER Killian Szwajcaria 51 -649 2
49 HUBER Stefan Austria 50 -650 6
49 KANTYKA Przemysław Polska 50 -650 10
49 PREVC Peter Słowenia 50 -650 1
52 TARMAN Rok Słowenia 48 -652 11
53 RUPITSCH Markus Austria 46 -654 2
54 SOEBERG Sigurd Nymoen Norwegia 45 -655 6
54 VANCURA Tomas Czechy 45 -655 1
56 NAGLIC Tomaz Słowenia 43 -657 7
57 KOFLER Andreas Austria 42 -658 4
57 NOUSIAINEN Eetu Finlandia 42 -658 5
57 POPPINGER Manuel Austria 42 -658 2
57 TOLLINGER Elias Austria 42 -658 7
61 SCHWANN Mika Austria 40 -660 7
62 HAMANN Martin Niemcy 38 -662 4
62 LEAROYD Jonathan Francja 38 -662 7
62 NOMME Martti Estonia 38 -662 7
65 GLASDER Michael USA 34 -666 7
66 KYTOESAHO Niko Finlandia 33 -667 2
67 CZYŻ Bartosz Polska 32 -668 5
68 BJERKEENGEN Fredrik Norwegia 31 -669 6
69 BOYD-CLOWES Mackenzie Kanada 30 -670 4
69 SEIDL Fabian Niemcy 30 -670 4
71 BAŻENOW Aleksandr Rosja 28 -672 9
71 JANDA Jakub Czechy 28 -672 3
73 AIGNER Clemens Austria 25 -675 2
74 SCHLIERENZAUER Gregor Austria 24 -676 2
74 WASILJEW Dmitrij Rosja 24 -676 2
76 BRASME Paul Francja 23 -677 7
77 OSTERC Aljaz Słowenia 22 -678 2
78 MYHREN Mats Bjerke Norwegia 20 -680 2
79 RINGEN Sondre Norwegia 18 -682 5
80 WESTERHEIM Oscar P Norwegia 17 -683 3
81 ALTENBURGER Florian Austria 16 -684 6
81 HAHN Julian Niemcy 16 -684 8
83 KUS Jan Słowenia 15 -685 2
84 HAYBOECK Michael Austria 14 -686 2
84 LAVTIZAR Anze Słowenia 14 -686 2
84 OJALA Juho Finlandia 14 -686 2
84 WĄSEK Paweł Polska 14 -686 6
88 HAUKEDAL Richard Norwegia 12 -688 6
89 MAEAETTAE Jarkko Finlandia 11 -689 2
89 TROFIMOW Roman Siergiejewicz Rosja 11 -689 2
91 IPCIOGLU Fatih Arda Turcja 10 -690 8
91 PEDERSEN Robin Norwegia 10 -690 2
93 LINDVIK Marius Norwegia 8 -692 6
93 PAVLIC Blaz Słowenia 8 -692 5
93 RHOADS William USA 8 -692 3
93 STURSA Vojtech Czechy 8 -692 1
93 YAMADA Yuya Japonia 8 -692 6
98 HEIKKINEN Kalle Finlandia 7 -693 2
98 MIĘTUS Krzysztof Polska 7 -693 4
98 MUMINOW Sabirżan Kazachstan 7 -693 7
98 TAEHKAEVUORI Frans Finlandia 7 -693 5
102 NAITO Tomofumi Japonia 5 -695 6
103 BIRCHLER Tobias Szwajcaria 4 -696 2
104 TKACZENKO Siergiej Kazachstan 3 -697 3
105 KARLEN Gabriel Szwajcaria 2 -698 4
105 WEIGEL Cedrik Niemcy 2 -698 3
107 PUNGERTAR Matjaz Słowenia 1 -699 2
107 REISENAUER Janni Austria 1 -699 4
107 SANDELL Jonas-Sloth Norwegia 1 -699 2
107 ŻAPAROW Marat Kazachstan 1 -699 3

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Martyna Malich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here