Czy Kubacki powtórzy wyczyn Macieja Kota?

0
87017

Już na dzisiejszy wieczór zaplanowano kwalifikacje do ostatniego konkursu LGP w sezonie 2017. Zaledwie dzień po zmaganiach w Hinznebach skoczkowie wezmą udział w rywalizacji w niemieckim Klingenthal. Zawodników przywita doskonale znana im – Vogtland Arena.

Ostatnie zmagania z cyklu LGP odbyły się w Klingenthal w poprzednim roku. Najlepszym okazał się Maciej Kot. Polak przypieczętował tym samym swoją wysoką dyspozycję i triumfował w całej edycji letniego PŚ. Na kolejnych lokatach znaleźli się Kamil Stoch i Peter Prevc (Słowenia).

W sumie, na Vogtland Arenie odbyło się dziesięć zawodów LGP. Najwięcej wygranych przypadło Gregorowi Schlirenzauerowi (Austria), który zwyciężał w 2007, 2008 i 2009 roku. Wśród Polaków na 1. miejscu znajdowali się także Adam Małysz (2006) i Kamil Stoch (2010 i 2011). Oprócz wyżej wymienionych skoczków, na swojej skoczni triumfowali również: Severin Freund (2012), Andreas Wellinger (2013) i Richard Freitag (2014).

Kto wie. Może liderujący w klasyfikacji generalnej Dawid Kubacki powtórzy wyczyn swojego rodaka sprzed roku i też uda mu się tu zwyciężyć. O tym przekonamy się jutro!


  • Źródło: Własne
  • Foto: berkutschi.com