Zapowiedź Inauguracji Pucharu Świata w Wiśle!

0
650
Fot. Wiktoria Ostrowska

Oczekiwania na start Pucharu Świata w sezonie 2017/2018 dobiegają końca. Już jutro ruszy długi, bowiem trwający 5 miesięcy sezon, podczas którego na pewno nie zabraknie emocji, tym bardziej, że wraz z początkiem PŚ rozpoczyna się długo oczekiwany sezon olimpijski.

Pierwszym przystankiem tegorocznej edycji Pucharu Świata, będzie po raz pierwszy w historii, Polska Wisła-Malinka. Skocznia imienia Adama Małysza jest polskim kibicom, ale także tym zagranicznym bardzo dobrze znana. Puchar Świata rozgrywa się tu bowiem od sezonu 2012/2013, kiedy odbył się tu pierwszy konkurs tej rangi.

Trzeba też pamiętać, że tegoroczna inauguracja Pucharu Świata, będzie historyczną nie tylko ze względu na miejsce, gdzie się odbędzie, ale także z powodu,  że jeszcze nikt nie zorganizował tak wcześnie zawodów PŚ na białym puchu.

Pierwsze konkursy Pucharu Świata, zapowiadają się niezwykle interesująco. Na skoczni im. Adama Małysza zaplanowano konkurs indywidualny oraz konkurs drużynowy. Miejmy, więc nadzieję, że pogoda w ten weekend będzie łaskawa dla skoczków i uda się rozegrać oba konkursy.

Fakt, że inauguracja sezonu 2017/18 będzie ciekawa, nikogo nie powinien dziwić. Kibice na pewno są ciekawi jaką formę przygotowali na sezon: Stefan KraftDaniel Andre TandeKamil Stoch, czy też Peter Prevc, który chce odzyskać swoją formę z sezonu 2015/16. Fani skoków narciarskich mają także nadzieję, że Polacy rozpoczną sezon od mocnego uderzenia. Oczy wszystkich kibiców będą na pewno zwrócone na Dawida Kubackiego, który został królem lata, wygrywając wszystkie konkursy w LGP, w których startował oraz Kamila Stocha, który w sezonie olimpijskim będzie bronił, nie jednego, ale dwóch złotych medali olimpijskich w Pjongchangu. Na pewno też wielkie zainteresowanie będzie budził najstarszy skoczek naszego globu, czyli przemiły Noriaki Kasai, czy i tym razem zadziwi świat? Na te i inne pytania, będziemy mogli szukać odpowiedzi już od jutra, kiedy to oficjalnie rozpocznie się PŚ 2017/18. Wszystkie konkursy można będzie obejrzeć niezmiennie na telewizji Eurosport1 oraz na antenach TVP.

Program PŚ w Wiśle (HS 134):

Piątek, 17.11.2017
11:00 – Odprawa techniczna
16:00 – Oficjalny trening (TVP Sport)
18:00 – Kwalifikacje (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1)
Sobota, 18.11.2017
15:00 – Seria próbna (TVP Sport)
16:00 – Pierwsza seria konkursu drużynowego (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1)
Niedziela, 19.11.2017
14:00 – Seria próbna (TVP Sport)
15:00 – Pierwsza seria konkursu indywidualnego (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1)


  • Źródło: Własne
  • Foto: Fot. Wiktoria Ostrowska