Słoweńskie media: ,,Polacy mają wielki apetyt na sukces”

0
179

Według słoweńskiego serwisu „Delo”, w rozpoczętym tydzień temu sezonie Pucharu Świata Biało-Czerwoni muszą przyzwyczaić się do roli faworytów. Podopieczni Stefana Horngachera już na wstępie potwierdzają wysoką formę, o czym świadczą zajmowane przez nich czołowe lokaty w Wiśle.

W sobotnim konkursie drużynowym Polacy zajęli drugie miejsce, ustępując tylko Norwegom. Dzień później Kamil Stoch uplasował się na drugiej pozycji w konkursie indywidualnym. Warto wspomnieć, iż w klasyfikacji generalnej aż czterech biało-czerwonych jest w czołowej dziesiątce.

–  ,,Skoki są w Polsce jedną z najpopularniejszych dyscyplin. Zawodnicy z tego kraju odnoszą sukcesy, a przy tym mogą liczyć na wsparcie fanatycznych kibiców. Ta popularność nie jest niczym zaskakującym – Stoch to przecież mistrz olimpijski, a drużyna wygrała Puchar Narodów. Kibice znad Wisły są prawdziwymi „pielgrzymami”. Jeżdżą za swoimi ulubieńcami na każde zawody” – czytamy.

,,Po tym, jak skończyła się era Małysza, Polacy nie musieli długo czekać na kolejnego bohatera. Mowa oczywiście o Kamilu Stochu. Zresztą Biało-Czerwoni mają nie tylko indywidualności, ale też bardzo silną drużynę. Nic więc dziwnego, że przed zimowymi igrzyskami Polacy mają wielki apetyt na sukces. Role się odwróciły. Polacy nie są już myśliwymi, teraz stali się zwierzyną, na którą polują inni.”– dodają dziennikarze.

 

________________________________________________________________________

  • Źródło: sport.onet.pl
  • FOTO:  PZN

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here