Lars Bystøl

0
752

Dzisiaj 39 urodziny obchodzi Mistrz Olimpijski z Turynu – Lars Bystøl. Norweg na Igrzyskach Olimpijskich w 2006 roku wywalczył również dwa brązowe medale – w konkursie na dużej skoczni oraz rywalizacji drużynowej.

Lars Bystøl urodził się w miejscowości Voss, na co dzień trenował w klubie IL Eldar. Norweg zadebiutował w Pucharze Świata 11 marca 2001 w Oslo, gdzie został zdyskwalifikowany.

Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył 19 stycznia 2002 w Zakopanem, uplasował się na 24. miejscu.  Lars Bystøl pierwszy raz na podium stanął 11 marca 2005 w Lillehammer (3. miejsce), a pierwsze zwycięstwo odniósł 4 stycznia 2006 w Innsbrucku.

Norweg brał udział na Mistrzostwach Świata w 2003 i 2005 roku. W Val Di Fiemme indywidualnie zajął 12 miejsce na normalnej skoczni, a w drużynówce Norwegowie uplasowali się na najniższym stopniu podium.Dwa lata później w Oberstdorfie Lars Bystøl zajął 9 miejsce na normalnej skoczni i 4 na dużej. W konkursie drużynowym Norwegowie zajęli trzecie miejsce na dużej skoczni.

Na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich Lars Bystøl wystąpił tylko w konkursie drużynowym, w którym Norwegowie odnieśli zwycięstwo.

Lars Bystøl w Pucharze Świata najlepiej zaprezentował się w sezonie 2004/2005. W klasyfikacji generalnej zajął 10 miejsce, a jedenaście konkursów kończył w pierwszej dziesiątce.

Norweg w Pucharze Świata odniósł tylko jedno zwycięstwo, łącznie cztery razy stał na podium.


  • Źródło: Własne
  • Foto: Youtube