Szóstka Horngachera wystartuje w Titisee-Neustadt

0
440

Następnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie niemieckie Titisee-Neustadt, gdzie w dniach 8-10 grudnia najlepsi zwodnicy na świecie rywalizować będą na obiekcie HS-142. Po raz kolejny w konkursach najwyższej rangi zobaczymy sześciu podopiecznych Stefana Horngachera. Po zawodach w Ruce oraz Niżnym Tagile, również i w Titisee-Neustadt o punkty powalczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula oraz Jakub Wolny.

Zmagania na skoczni HS-142 w niemieckim Titisee-Neustadt podzielone zostały na trzy dni. W piątek rozegrane zostaną kwalifikacje, w sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę skoczkowie powalczą w zawodach indywidualnych.
Początek sezonu olimpijskiego jest bogaty w rywalizację drużynową. W Titisee-Neustadt już po raz trzeci tej zimy skoczkowie narciarscy będą mieli okazję powalczyć w zawodach drużynowych. W Wiśle mistrzowie świata z Lahti, czyli Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Dawid Kubacki stanęli na drugim stopniu podium, natomiast w Ruce siedem skoków dało tej drużynie szóste miejsce.Po trzech weekendach Pucharu Świata liderem klasyfikacji generalnej cyklu jest Niemiec Richard Freitag, który zgromadził do tej pory 270 punktów i tym samym o 31 oczek wyprzedza swojego rodaka Andreasa Wellingera. Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Norweg Daniel Andre Tande, który wywalczył do tej pory 220 punktów. W czołowej „10” klasyfikacji generalnej mamy dwóch reprezentantów Polski. Na szóstej pozycji sklasyfikowany jest Kamil Stoch (143 pkt.), natomiast cztery lokaty za nim plasuje się Piotr Żyła (101 pkt.)
Po zawodach w Niżnym Tagile nowym liderem Pucharu Narodów została reprezentacja Niemiec, która ma na swoim koncie 1472 punkty. 70 punktów mniej od Niemców zgromadzili Norwegowie. Natomiast trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmują Austriacy (986 pkt.). Tuż za podium znajdują się podopieczni Stefana Horngachera, którzy zdobyli dotychczas 965 punktów
 
Program zawodów:

 

08.12.2017, piątek

– 09:30 – oficjalny trening
– 12:00 – kwalifikacje09.12.2017, sobota
– 15:00 – seria próbna
– 16:00 – pierwsza seria konkursu drużynowego10.12.2017, niedziela
– 14:30 – seria próbna
– 15:30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

  • Źródło: Anna Karczewska / PZN
  • fot. berkutschi.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here