Hideharu Miyahira

0
508

Dzisiaj 44. urodziny obchodzi jeden z najbardziej utytułowanych japońskich skoczków narciarskich – Hideharu Miyahira. 

Hideharu Miyahira urodził się w miejscowości Otaru.  W Pucharze Świata zadebiutował 22 stycznia 1994 roku w Sapporo, gdzie uplasował się na 40. miejscu. Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej PŚ zdobył 7 grudnia 1996 roku na skoczni Ruka w Kuusamo, gdzie zajął 15. pozycję.

Japończyk pierwszy raz na podium stanął 3 stycznia 1999 roku na skoczni Bergisel w Innsbrucku, uplasował się na trzecim miejscu, przegrał tylko z Noriakim Kasaim i Janne Ahonenem.

20 marca 1999 roku na Velikance w Planicy, Hideharu Miyahira wygrał pierwszy i jedyny raz w karierze konkurs Pucharu Świata, kolejnego dnia był drugi za Noriakim Kasaim.

Do największych sukcesów w karierze Japończyka najeży zaliczyć: srebrne medale na Mistrzostwach Świata w Ramsau (1999) zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym na normalnej skoczni oraz brązowy w konkursie indywidualnym na dużej skoczni na tych samych mistrzostwach. Na Mistrzostwach Świata w Val Di Fiemme cztery lata później w konkursie drużynowym Japończycy uplasowali się na drugiej pozycji (w składzie był Hideharu Miyahira).W sezonie 1998/1999 Hideharu Miyahira uplasował się na trzeciej pozycji w Turnieju Czterech Skoczni oraz Pucharze Świata w Lotach narciarskich. W 2000 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix.

Na Igrzyskach Olimpijskich startował tylko w 2002 roku (Salt Lake City), w konkursie indywidualnym na dużej skoczni zajął piąte miejsce, a w drużynówce Japończycy uplasowali się na piątej lokacie.

W Pucharze Świata Japończyka oglądaliśmy od sezonu 1993/1994 do sezonu 2005/2006. Najlepiej zaprezentował się w sezonie 1998/1999, gdzie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Hideharu Miyahira stał dziesięć razy na podium w konkursach Pucharu Świata, wygrał jedynie konkurs w Planicy (20 marca 1999).


  • Źródło: Własne
  • Foto: .gettyimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here