Oberstdorf: Miasto i jego atrakcje!

0
202

Pierwszym przystankiem 66. Turnieju Czterech Skoczni będzie Oberstdorf. Czy miasto prócz skoczni może jeszcze zainteresować kibiców?

Oberstdorf jest najbardziej na południe wysuniętą miejscowością w Niemczech, w dodatku jest malowniczo położona na wysokości 815 metrów, co sprawia, że jest doskonałym punktem do odkrywania algawskich gór.

Sieć szlaków turystycznych, która liczy ponad 200 kilometrów długości oferuje turystom nie tylko na relaksujące spacery po dolinie, ale również wycieczki w górach średnich i wysokoalpejskich.

Liczni gospodarze w Oberstdorf mają świetną ofertę dla turystów w postaci kolejki górskiej, która jest wliczona w cenę noclegu u ponad 400 gospodarzy. osoby zainteresowane mogą przebyć kilka metrów wysokości kolejką górską, albo po męczącym marszu zjechać wygodnie do doliny.

Zdecydowanie mniej wprawieni wielbiciele gór mogą rozkoszować się panoramą 400 szczytów ze szczytu Nebelhorn.

W Oberstdorfie można zaplanować relaksującą wycieczkę w dolinie, albo wysokoalpejską trasę. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Via ferrata „dwóch krajów” (Zwei-Länder-Klettersteig) na szczycie Kanzelwand może zaoferować doświadczonym wspinaczom oraz alpinistom sportowe wyzwanie.

Od szczytu Fellhorn po teren narciarski Söllereck malownicza trasa zaprowadzi turystów bezpośrednio po grani. Imponujące wrażenie na pewno zrobi również leżący między tymi dwoma punktami Breitachklamm, który jest najgłębszym wąwózem w Europie Środkowej.


  • Źródło: Własne
  • Foto: Feratel.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here