Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie: Czterech Polaków w pierwszej dziesiątce!

0
112

Stefan Kraft prowadzi po pierwszej serii pierwszego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. W pierwszej dziesiatce uplasowało się aż czterech reprezentantów Polski.

Stefan Kratf oddał skok na odległość 132 metrów i wyprzedza drugiego Richarda Freitaga (128,5 m) o zaledwie 0,3 punktu. Trzecie miejsce zajmuje Dawid Kubacki (126,5 m).

Na kolejnych pozycjach po pierwszej serii sklasyfikowani zostali: Kamil Stoch (126 m), Anders Fannemel (129 m), Markus Eisenbichler (128,5 m), Stefan Hula (123 m), Ryoyu Kobayashi (121,5 m), Piotr Żyła (127,5 m), Gregor Schlierenzauer (116,5 m).

Maciej Kot skoczył 120 metrów i zajmuje 20. miejsce.

Wyniki pierwszej serii konkursu w Oberstdorfie:
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h styl komp. nota
1 Q 3 KRAFT Stefan 132.0 11 91.5 55.0 -1.1 135.5
2 Q 1 FREITAG Richard 128.5 11 91.4 55.5 4.4 135.2
3 Q 6 KUBACKI Dawid 126.5 11 91.9 54.0 5.5 131.2
4 Q 28 STOCH Kamil 126.0 11 91.1 54.0 6.3 131.1
4 Q 21 FANNEMEL Anders 129.0 11 91.2 53.5 1.4 131.1
6 Q 10 EISENBICHLER Markus 128.5 11 91.3 53.5 2.2 131.0
7 Q 12 HULA Stefan 123.0 11 91.4 53.0 11.1 129.5
8 Q 9 KOBAYASHI Ryoyu 121.5 11 91.3 52.0 13.3 128.0
9 Q 18 ZYLA Piotr 127.5 11 90.5 52.0 2.2 127.7
10 Q 35 SCHLIERENZAUER Gregor 116.5 11 91.4 51.0 20.4 125.1
11 Q 2 KOBAYASHI Junshiro 126.5 11 90.5 52.5 -1.4 122.8
12 Q 26 JELAR Ziga 123.0 11 91.2 52.5 4.1 122.0
13 Q 17 AMMANN Simon 120.0 11 91.4 49.5 12.0 121.5
14 Q 15 JOHANSSON Robert 115.0 11 92.1 51.0 19.1 121.1
15 Q 11 DAMJAN Jernej 120.5 11 90.9 51.5 8.4 120.8
16 LL 49 TAKEUCHI Taku 123.5 11 90.8 53.0 0.9 120.2
17 Q 14 WELLINGER Andreas 115.0 11 91.8 51.0 18.0 120.0
18 Q 44 SCHMID Constantin 114.5 11 92.0 51.0 18.6 119.7
19 LL 33 LEAROYD Jonathan 125.5 11 91.5 51.0 -1.8 119.1
20 Q 27 KOT Maciej 120.0 11 90.9 52.0 6.5 118.5
21 LL 40 KOUDELKA Roman 120.5 11 91.3 52.5 4.8 118.2
22 Q 4 GEIGER Karl 113.0 11 91.6 50.5 19.3 117.2
23 Q 46 BARTOL Tilen 116.5 11 90.9 51.0 11.8 116.5
24 LL 34 DESCHWANDEN Gregor 115.0 11 91.3 49.5 15.9 116.4
25 LL 5 FORFANG Johann Andre 114.5 11 91.6 51.0 14.4 115.5
26 Q 22 GRANERUD Halvor Egner 118.0 11 91.3 50.0 7.7 114.1
27 Q 20 TANDE Daniel Andre 116.5 11 91.8 51.0 6.9 111.6
28 31 STJERNEN Andreas 113.0 11 91.9 48.5 14.5 110.4
29 Q 8 LEYHE Stephan 109.5 11 91.9 49.5 16.6 107.2
30 Q 19 ZAJC Timi 115.5 11 90.6 50.5 3.0 105.4
31 41 KOZISEK Cestmir 114.0 11 91.3 50.0 4.8 104.0
32 47 WANK Andreas 109.5 11 92.1 48.5 13.5 103.1
33 50 BOYD-CLOWES Mackenzie 112.0 11 91.2 49.5 7.7 102.8
34 Q 13 HAYBOECK Michael 107.5 11 91.4 49.0 15.6 102.1
35 30 PASCHKE Pius 113.0 11 90.7 50.5 2.1 100.0
36 24 AIGNER Clemens 107.0 11 90.7 48.5 14.2 99.3
37 45 INSAM Alex 107.0 11 91.5 48.5 13.5 98.6
38 16 SIEGEL David 105.5 11 91.2 44.5 20.0 98.4
39 23 FETTNER Manuel 107.0 11 90.5 48.5 9.7 94.8
40 42 AALTO Antti 106.0 11 91.3 48.0 10.8 93.6
41 7 PREVC Peter 100.5 11 91.3 43.5 19.2 87.6
42 36 SEMENIC Anze 98.0 11 91.4 44.0 19.1 83.5
43 38 PEIER Killian 97.0 11 91.4 46.5 16.2 81.3
44 25 KLIMOV Evgeniy 104.0 11 90.8 42.5 3.8 77.5
45 39 DESCOMBES SEVOIE Vincent 95.5 11 90.8 43.0 11.8 70.7
46 32 KASAI Noriaki 96.5 11 90.6 46.5 5.2 69.4
47 43 STURSA Vojtech 88.5 11 91.3 41.0 22.7 67.0
29 HUBER Daniel DSQ
37 NOUSIAINEN Eetu DSQ
48 HAMANN Martin DSQ

  • Źródło: Własne
  • fot. skisprungenschanzen.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here