Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie: Markus Eisenbichler wygrał serię próbną.

0

W serii próbnej bezpośrednio poprzedzającej sobotni konkurs, rozgrywany w ramach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, zwyciężył – Markus Eisenbichler, który oddał skok o długość 131 metrów.

Drugie miejsce zajął 17 – letni Słoweniec Timi Zajc, który uzyskał 127,5 metra. Trzecie miejsce przypadło liderowi klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Richardowi Freitagowi (128 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Johann Andre Forfang (124 m), Gregor Schlierenzauer (120,5 m), Piotr Żyła (123 m – gdyby był to konkurs zwyciężyłby w swojej parze.), Ryoyu Kobayashi (121 m), Andreas Wellinger (125 m), Junshiro Kobayashi (124 m), Kamil Stoch (112 m – gdyby był to konkurs zwyciężyłby w swojej parze.).

Dawid Kubacki zajął 11. miejsce (119,5 m – gdyby był to konkurs zwyciężyłby w swojej parze.), Stefan Hula – 14 (118 m – gdyby był to konkurs zwyciężyłby w swojej parze), a Maciej Kot – 18 (115,5 m – gdyby był to konkurs zwyciężyłby w swojej parze).

Konkurs zaplanowany został na godzinę 16:30.

Wyniki serii próbnej konkursu Turnieju Czerech Skoczni w Oberstdorfie:
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 10 EISENBICHLER Markus 131.0 11 91.4 2.1 78.3
2 19 ZAJC Timi 127.5 11 90.8 4.1 74.0
3 1 FREITAG Richard 128.0 10 90.6 1.3 72.1
4 5 FORFANG Johann Andre 124.0 11 91.2 4.3 67.9
5 35 SCHLIERENZAUER Gregor 120.5 11 91.3 10.5 67.8
6 18 ZYLA Piotr 123.0 11 90.8 3.9 65.7
7 14 WELLINGER Andreas 125.0 11 91.2 0.1 65.5
7 9 KOBAYASHI Ryoyu 121.0 11 91.1 7.3 65.5
9 2 KOBAYASHI Junshiro 124.0 11 90.9 0.1 63.7
10 28 STOCH Kamil 112.0 10 90.9 18.0 63.6
11 6 KUBACKI Dawid 119.5 11 91.4 7.1 62.6
12 7 PREVC Peter 114.5 11 91.1 15.6 62.1
13 47 WANK Andreas 117.0 11 91.9 10.5 61.5
14 43 STURSA Vojtech 120.0 11 90.8 4.6 61.0
14 12 HULA Stefan 118.0 11 91.4 8.2 61.0
16 15 JOHANSSON Robert 122.0 11 91.9 0.7 60.7
17 8 LEYHE Stephan 113.5 11 91.4 15.4 60.1
18 27 KOT Maciej 115.5 10 91.0 6.7 58.6
19 49 TAKEUCHI Taku 120.0 11 90.9 2.1 58.5
19 34 DESCHWANDEN Gregor 114.0 11 91.4 12.9 58.5
21 16 SIEGEL David 113.5 11 91.3 13.2 57.9
22 46 BARTOL Tilen 118.5 11 90.6 1.6 55.3
22 13 HAYBOECK Michael 113.0 11 91.6 11.5 55.3
24 29 HUBER Daniel 109.0 10 90.5 14.1 54.3
25 20 TANDE Daniel Andre 111.5 11 91.5 11.2 52.3
26 42 AALTO Antti 113.5 11 91.0 6.0 50.7
27 30 PASCHKE Pius 113.0 10 90.0 2.6 50.0
28 3 KRAFT Stefan 113.5 11 90.8 5.1 49.8
29 44 SCHMID Constantin 108.0 11 91.7 14.4 49.2
29 38 PEIER Killian 113.0 11 91.1 5.4 49.2
31 33 LEAROYD Jonathan 115.5 11 91.6 0.7 49.0
32 31 STJERNEN Andreas 103.5 10 91.3 18.3 48.6
32 23 FETTNER Manuel 106.5 10 90.6 12.9 48.6
34 22 GRANERUD Halvor Egner 104.5 10 90.7 16.1 48.2
35 17 AMMANN Simon 109.0 11 91.2 11.5 48.1
36 21 FANNEMEL Anders 107.0 10 90.9 11.4 48.0
37 4 GEIGER Karl 111.5 11 91.4 6.1 47.2
38 32 KASAI Noriaki 106.0 11 90.4 13.2 44.4
39 39 DESCOMBES SEVOIE Vincent 105.0 11 90.4 12.8 42.2
40 37 NOUSIAINEN Eetu 113.0 11 91.2 -2.9 40.9
41 45 INSAM Alex 106.5 11 90.8 4.6 36.7
42 24 AIGNER Clemens 97.5 10 90.7 17.1 36.6
43 50 BOYD-CLOWES Mackenzie 110.0 11 90.7 -3.6 34.8
44 26 JELAR Ziga 91.0 10 90.2 23.9 31.7
45 25 KLIMOV Evgeniy 92.0 10 90.6 20.1 29.7
46 48 HAMANN Martin 100.0 11 91.1 8.4 28.8
47 40 KOUDELKA Roman 89.5 11 91.1 14.9 16.4
48 41 KOZISEK Cestmir 84.0 11 91.2 15.8 7.4
49 36 SEMENIC Anze 77.0 11 91.1 5.4
11 DAMJAN Jernej DNS

  • Źródło: własne
  • FOTO: fis-ski.com

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku