Turniej Czterech Skoczni w Ga-Pa: Richard Freitag wygrał pierwszy trening

0
fot. Kinga Stanaszek

W pierwszej serii treningowej, która rozpoczęła się niepunktualnie o 11:48, zwyciężył Niemiec – Richard Freitag, uzyskując 132,5 metra.

Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant Japonii – Junshiro Kobayashi z wynikiem 131 metra, a trzecie miejsce przypadło zawodnikowi ze Słowenii – Peterowi Prevcowi, który uzyskał rezultat 138 metrów

Czołową piątkę uzupełnili: Simon Ammann (131 m) oraz Gregor Schlierenzauer (135 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Tilen Bartol (129 m), Jernej Damjan (124,5 m), Maciej Kot (126 m), Ryoyu Kobayashi (132 m), Markus Eisenbichler (124,5 m).

Jakub Wolny (126,5 m) zajął 21. miejsce, Stefan Hula (119 m) – 35, Piotr Żyła (113 m) – 50, Dawid Kubacki (nie stratował), Kamil Stoch (nie startował).

Wyniki I treningu konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa (HS140):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 67 FREITAG Richard 132.5 14 90.5 4.5 85.6
2 61 KOBAYASHI Junshiro 131.0 14 90.2 6.2 84.6
3 47 PREVC Peter 138.0 16 91.0 -1.5 81.9
4 49 AMMANN Simon 131.0 14 90.4 2.5 80.9
5 35 SCHLIERENZAUER Gregor 135.0 16 91.0 -2.9 75.1
6 56 DAMJAN Jernej 124.5 14 90.1 6.4 73.1
6 38 BARTOL Tilen 129.0 16 90.7 5.9 73.1
8 51 KOT Maciej 126.0 14 90.5 2.5 71.9
9 34 KOBAYASHI Ryoyu 132.0 16 91.1 -1.4 71.2
10 60 EISENBICHLER Markus 124.5 14 90.2 3.5 70.2
11 48 GRANERUD Halvor Egner 126.5 14 90.5 -0.6 69.7
12 66 WELLINGER Andreas 122.5 14 90.8 5.9 69.0
13 50 LEYHE Stephan 124.0 14 90.7 1.6 67.4
14 58 FANNEMEL Anders 121.5 14 90.6 5.9 67.2
14 45 PASCHKE Pius 129.5 16 90.6 -0.9 67.2
16 64 TANDE Daniel Andre 121.0 14 90.9 6.6 67.0
17 46 STJERNEN Andreas 129.5 16 91.6 -1.3 66.8
18 25 DESCOMBES SEVOIE Vincent 126.0 16 90.7 3.8 65.6
19 63 KRAFT Stefan 122.0 14 90.3 3.3 65.5
19 44 SEMENIC Anze 128.5 16 91.1 -0.8 65.5
21 31 WOLNY Jakub 126.5 16 90.8 2.7 65.4
22 32 KORNILOV Denis 127.0 16 90.9 1.1 64.7
22 19 SAKUYAMA Kento 125.5 16 91.0 3.8 64.7
24 30 JELAR Ziga 124.5 16 90.7 4.8 63.9
25 17 COLLOREDO Sebastian 125.0 16 91.0 3.5 63.5
26 33 KASAI Noriaki 127.0 16 90.7 -0.2 63.4
27 42 TAKEUCHI Taku 124.0 16 90.7 3.8 62.0
28 52 FETTNER Manuel 120.5 14 90.3 2.1 61.6
29 37 AIGNER Clemens 124.5 16 91.0 1.8 60.9
30 43 HUBER Daniel 124.5 16 90.1 1.6 60.7
31 21 KOUDELKA Roman 124.0 16 91.2 2.4 60.6
32 5 WANK Andreas 124.5 16 91.4 1.1 60.2
33 40 ZAJC Timi 123.0 16 90.5 3.7 60.1
34 26 PREVC Domen 121.5 16 91.1 6.3 60.0
35 54 GEIGER Karl 119.5 14 90.7 2.0 59.7
36 41 DESCHWANDEN Gregor 123.0 16 90.9 2.7 59.1
37 14 ZOGRAFSKI Vladimir 119.5 16 90.1 7.8 57.9
38 22 LEAROYD Jonathan 123.0 16 91.1 1.4 57.8
39 23 PEIER Killian 122.5 16 90.9 2.1 57.6
40 13 KLIMOV Evgeniy 118.5 16 91.0 9.2 57.5
41 16 NAZAROV Mikhail 120.5 16 90.9 5.1 57.0
42 36 SCHMID Constantin 124.0 16 91.5 -1.5 56.7
43 27 NOUSIAINEN Eetu 117.0 16 91.2 10.1 55.7
44 62 FORFANG Johann Andre 115.0 14 90.6 5.2 54.8
45 24 STURSA Vojtech 120.0 16 90.7 2.9 53.9
46 4 HAMANN Martin 121.0 16 91.0 -0.4 52.4
47 20 BOYD-CLOWES Mackenzie 118.0 16 91.3 4.0 51.4
48 7 MAEAETTAE Jarkko 117.5 16 91.0 4.5 51.0
49 55 ZYLA Piotr 113.0 14 90.3 4.3 50.3
50 57 JOHANSSON Robert 113.5 14 90.7 3.2 50.1
51 28 SIEGEL David 113.5 16 90.7 10.7 50.0
52 18 POLASEK Viktor 117.5 16 91.0 2.1 48.6
53 9 BRESADOLA Davide 115.5 16 91.1 5.3 48.2
54 3 BAER Moritz 117.5 16 90.3 -0.5 46.0
55 2 HOFFMANN Felix 116.5 16 90.9 1.1 45.8
56 29 AALTO Antti 112.0 16 91.1 8.6 45.2
57 10 AIGRO Artti 113.0 16 90.1 5.9 44.3
58 12 KOZISEK Cestmir 112.0 16 90.7 6.7 43.3
59 11 INSAM Alex 111.5 16 90.9 6.7 42.4
60 6 ROMASHOV Alexey 113.5 16 90.5 2.3 41.6
61 1 FUCHS Tim 112.5 16 90.7 3.0 40.5
62 8 IPCIOGLU Fatih Arda 109.0 16 90.8 4.9 36.1
63 15 MUMINOV Sabirzhan 96.5 16 90.6 5.3 14.0
39 HAYBOECK Michael DNS
53 HULA Stefan DNS
59 KUBACKI Dawid DNS
65 STOCH Kamil DNS

  • Źródło: własne
  • FOTO:Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku