Innsbruck: Miasto i jego atrakcje!

0
658

W tym tygodniu odbędzie się trzeci konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni w austriackiej miejscowości Innsbruck. Warto dokładniej przyjrzeć się temu miejscu ze względu na bogate atrakcje.

Innsbruck, jest położony na wysokości 574 m n.p.m.  w samym centrum Alp, stolica kraju związkowego Tyrol, miasto sportu i kultury, przyciąga ludzi z całego świata bogatą ofertą w obu dziedzinach. Jest jednym z trzech miast, w których dwukrotnie odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Na zwiedzanie Innsbrucka można przeznaczyć kilka dni, ale także w kilka godzin uda się zobaczyć najciekawsze miejsca.

Podstawą zabytkowego centrum jest plątanina wąskich uliczek starego miasta. Kamienice zdobią większość ulic, które zbiegają się przy niewielkim placu, gdzie od razu rzuca się w oczy słynny Golden Dachl (pol. złoty dach) – uważany jest za symbol miasta. Jest to ozdobny, renesansowy balkon, postawiony na rozkaz Maksymiliana I. Dach zdobi 2738 złoconych miedzianych płytek. Obecnie w budynku tym znajduje się muzeum (Museum Goldenes dachl). Obok niego znajduje się bogato zdobiona kamienica Helblinghaus– jeden z najładniejszych budynków Starego Miasta. Natomiast przy wschodniej części placu stoi wysoka na 56 metrów Wieża Miejska (Stadtturm) pokonawszy 133 schodów można obejrzeć z 31 metrów Innsbruck, jego uliczki, zabytki, ale także skocznię Bergisel, górę Patscherkofel, rzekę Inn i pasmo górskie Nordkette.

Kolejną atrakcją starego miasta jest zamek cesarski Hofburg, Zbudowany w dworskim stylu rokoko. Budynek posiada ciekawe wnętrze, którego ozdobą jest Riesensaal (Wielki Hol) liczący ponad 30 metrów długości oraz Hofkirche (Kościół Dworski)

Wartym odwiedzenia miejscem jest Schloss Ambras. Zamek położony na południowo-wschodniej granicy miasta.Otwarty do zwiedzania od poniedziałku do niedzieli od godziny 10 rano do 17 po południu. Cena biletu waha się od 7 do 10 euro. Osoby posiadające kartę Innsbruck wchodzą w cenie karty.

Alpejski Ogród Zoologiczny, czyli najwyżej położone Zoo w Europie. Mieszka tam ponad 2000 zwierząt. Jest odwiedzane przez cały rok zarówno w słoneczne jak i deszczowe dni. Cena biletu wynosi około 9 euro od osoby. Dzieci od 6 do 14 lat mają duże zniżki. Osoby posiadające kartę Innsbruck nie płacą za bilet.

Karta Innsbruck Card, można ją zakupić w punktach informacji turystycznej, gdzie wydawane są razem z ulotką opisującą wszystkie bezpłatne atrakcje, które znajdują się w ofercie. Koszt Karty –  24 godzinna kosztuje 33 euro, 48 godzinna 41 euro natomiast 72 godzinna 47 euro


  • Źródło: innsbruck.info, skionline.pl
  • fot.  bergisel.info