TCS w Bischofshofen: Czy to będzie 4 wygrana z rzędu Kamila Stocha?

0
634

Przed nami ostatni akord 66. Turnieju Czterech Skoczni. Światowe media rozpisują się nad Kamilem Stochem, który dziś w święto Trzech Króli stoi przed szansą na wygranie wszystkich konkursów w tej prestiżowej imprezie. Choć triumf w klasyfikacji łącznej turnieju wydaje się być przesądzony, to kandydatów do zwycięstwa na skoczni im. Paula Ausserleitnera jest jeszcze kilku.

Konkursu w Innsbrucku okazał się  fatalny dla Richarda Freitaga, który nie zdołał ustać lądowania i musiał opuszczać zeskok z pomocą sztabu medycznego. Niemiec, który był tuż za plecami polskiego skoczka zakończył udział w 66. Turnieju Czterech Skoczni już po pierwszej serii. Niemal pewne jest, że złoty orzeł powędruje dziś w ręce Polaka. Jego przewaga w klasyfikacji TCS nad drugim Andreasem Wellingerem to 64,5 pkt. Kamil Stoch jest dziesiątym zawodnikiem w historii, który po trzech konkursach narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni ma na koncie trzy zwycięstwa.

Tylko duży pech może odebrać Stochowi drugi z rzędu triumf w TCS. Media rozpisują się od kilku dni nad skoczkiem z Zębu, bowiem rekord Sena Hannawalda, który 16 lat temu jako jedyny wygrał wszystkie 4 konkursy jest poważnie zagrożony.

Gazeta „Voralberger Nachrichten” poisze: „Chyba nikt już nie ma wątpliwości? Pogoń za końcowym zwycięstwem w Turnieju Czterech Skoczni skończyła się w Innsbrucku po upadku Richarda Freitaga i zwycięstwie Polaka. Teraz pozostaje już tylko jedno pytanie – czy Stoch triumfuje także w Bischofshofen?” – napisano.

Jednym z głównych faworytów  dzisiejszego konkursu jest niewątpliwie Andreas Wellinger, który w ogólnej klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni zajmuje 2. miejsce. Ponadto w Innsbrucku stanął na 3 stopniu podium i jest obecnie za Richardem Freitagiem najlepszym niemieckim skoczkiem. Piątkowe kwalifikacje ukończył na 8. miejscu.

Również Japończyk Junshiro Kobayashi, który od początku sezonu prezentuje dobrą formę staje przed szansą o zwycięstwo. Kwalifikacje do konkursu głównego nie poszły po jego myśli, zajął w nich 31. miejsce. W klasyfikacji TCS jest obecnie trzeci ze stratą 67,5  do liderującego Stocha. Po piętach depcze mu Dawid Kubacki, który zajmuje ex aequo z Danielem Andre Tande czwartą lokatę. Strata do podium to 16 pkt. 

Wśród kandydatów do triumfu na skoczni im. Paula Ausserleitnera stawiać należy także Johanna Andre Forfanga i Stefana KraftaW dobrej formie sportowej są także Robert Johansson, Markus Eisenbichler i Jernej Damjan.

 

________________________________________________________________________

  • Źródło: własne
  • FOTO: PZN