Zwycięzca 66. Turnieju Czterech Skoczni!

0
489

Kamil Stoch na dobre wpisał się do historii skoków narciarskich. Jest drugim w historii skoczkiem, który wygrał wszystkie 4 konkursy Turnieju Czterech Skoczni i tym samym w wielkim stylu wywalczył zwycięstwo 66. edycji imprezy, zdobywając statuetkę złotego orła!

30-letni Stoch ma już na koncie 26 zwycięstw w konkursach Pucharu Świata. W 2013 roku w Val di Fiemme został Mistrzem Świata na dużej skoczni, a 2 dni później wspólnie z kolegami wywalczył brązowy medal. Z Mistrzostw Świata z Falun przywiózł brąz w konkursie drużynowym, natomiast rok temu w Lahti nasi skoczkowie z Kamilem na czele zostali Mistrzami Świata. Jednak jego największymi sukcesami są dwa złote medale igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku. W tym samym roku zdobył Kryształową Kulę za cały Puchar Świata. W 2013 roku był 3. W sezonie 2016/2017 sklasyfikowany został na 2. miejscu.

Broniący trofeum Stoch jest niepokonany w Turnieju Czterech Skoczni od ponad roku. Zaczynając od ubiegłorocznego zwycięstwa w Bischofshofen wygrał 5 konkursów z rzędu.Ostatnim skoczkiem, który obronił to prestiżowe trofeum był Gregor Schlierenzauer. Austriak wygrał TCS w 2012 i 2013 roku. Ponadto sobotni tryumf sprawił, że Stoch został liderem klasyfikacji generalnej wyprzedzając nieobecnego Richarda Freitaga.

Kamil ma nie tylko sukcesy w sporcie. Został wybrany najlepszym sportowcem w Polsce w roku 2017 i 2014, a w 2013 był 2. 

________________________________________________________________________

  • Źródło: własne
  • FOTO: zimbio.com