Skoczkinie powalczą w zawodach Alpen Cup!

0
299

Kadra Narodowa Kobiet w skokach narciarskich przebywa obecnie w austriackim Ramsau, gdzie trenuje przed zawodami Alpen Cup, które w weekend rozegrane zostaną w niemieckim Hinterzarten. Początkowo konkursy te miały odbyć się w Schonach, jednak ze względu na złe warunki pogodowe zostały przeniesione do Hinterzarten.

W niemieckim Hinterzarten wystartują cztery reprezentantki Polski: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Kamila Karpiel i Joanna Kil. W konkursach tych miała wystąpić również Magdalena Pałasz, jednak podczas zawodów w Zakopanego polska skoczkini zaliczyła upadek i tym samym trenerzy zdecydowali, że Pałasz pozostanie w kraju.

Obecnie nasze skoczkinie pod okiem trenerów Sławomira Hankusa i Krystiana Długopolskiego trenują w Ramsau. Do Austrii reprezentantki Polski dotarły we wtorek. W środę i w czwartek czekają ich treningi na obiekcie K-95. Prosto z Austrii nasza kadra uda się na zawody do Niemiec.

W kolejny weekend, w dniach 19-21 stycznia 2018 roku nasze zawodniczki wystartują w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Planicy. O punkty powalczą tam na pewno: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Kamila Karpiel i Joanna Kil. Do składu może dołączyć Magdalena Pałasz. Jeżeli polska skoczkini będzie czuła się już dobrze, wtedy trenerzy podejmą decyzję o jej starcie w Planicy.


  • Źródło: Anna Karczewska / PZN
  • Foto: PZN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here