Domen Prevc: ” …presja pomogła mi w oddaniu dobrych skoków…”

0
304
fot. Wiktoria Wnętkowska

Domen Prevc zdobył wspólnie z kolegami srebrny medal na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich w niemieckim Oberstdorfie, z kolei w rywalizacji drużynowej uplasował się 24 lokacie.

Indywidualny występ młodego Słoweńca nie było doskonały. Najmłodszy z braci Prevc  po pierwszym dniu zmagań w niemieckim Oberstdorfie zajmował 23 miejsce skacząc 179,5 i 187,5 metra. W ostatnim swoim skoku uzyskał 192,5 metra, co ostatecznie uplasowało go na 24 miejscu.

Do konkursu drużynowego przystępował jako najsłabsze ogniwo układanki, jednak pokazał siłę oddając dwa dobre skoki (214 i 216 m.). Na Domenie tak samo jak na jego starszym bracie ciążyła ogromna presja.

„Co się zdarzyło w niedzielę w nocy? Spojrzeliśmy na kamerę, by zobaczyć na co nas stać, jak robiliśmy to wcześniej. Zdarzyło się tak, że w niedzielę pokazałem więcej i możemy być jedynie szczęśliwi, że tak się stało. Ciężko powiedzieć, że presja pomogła mi w oddaniu dobrych skoków. Powiedziałbym raczej, że ona od nich oddala. Ale zdaje się, że tym razem było zupełnie inaczej” – powiedział Domen Prevc


  • Źródło: sloski.si
  • fot. Wiktoria Wnętkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here