Daniel Andre Tande

0
418

Dzisiaj 24 – urodziny obchodzi dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich – Daniel Andre Tande!

Daniel Andre Tande zadebiutował w Pucharze Świata 11 stycznia 2014 roku w Tauplitz, gdzie zajął 31. miejsce. Pierwsze punkty zdobył następnego dnia plasując się na 15 lokacie.

Po raz pierwszy na podium stanął 22 listopada 2015 w Klingenthal na inaugurację Pucharu Świata 2015/2016 od razu odniósł zwycięstwo. Poprzednią edycję Pucharu Świata zakończył na 3 pozycji. Odniósł dwa zwycięstwa i łącznie sześć razy stał na podium, aż dwadzieścia razy kończył zmagania w pierwszej dziesiątce.

Daniel Andre Tande dwa razy startował w Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich. W 2006 roku w Tauplitz w rywalizacji indywidualnej uplasował się na 18 pozycji, a w drużynówce wspólnie z kolegami stał na najwyższym stopniu podium. Na zakończonych MŚ w Oberstdorfie wywalczył złoty medal zarówno w konkursie indywidualnym jak i drużynowym.

Norweg do tej pory tylko raz uczestniczył w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie klasycznym. W 2017 roku w Lahti na dużej skoczni zajął 10 miejsce, a na normalnej uplasował się na 15 lokacie. W konkursie mieszanym wspólnie z kolegą i koleżankami zakończył zmagania na 5 pozycji, a w konkursie drużynowym wywalczył srebrny medal.

Rekord życiowy Norwega wynosi 242,0 metry i został ustanowiony na Vikersundbakken w Vikersund 14 lutego 2016 roku.

Daniela Andre Tande w Pucharze Świata oglądamy od pięciu sezonów, do tej pory wygrał trzy konkursy i łącznie 14 razy stał na podium.

W Turnieju Czterech Skoczni startował cztery razy, najlepiej zaprezentował się w sezonie 2016/2017, gdzie uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

W konkursach Letniego Grand Prix dwa razy stał na podium. W sezonie 2014 w Hakubie zajął 3 i 2 miejsce.


  • Źródło: Własne
  • fot. zimbio.com