Dotychczasowe występy Janne Ahonena na Igrzyskach Olimpijskich!

0
472

Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczang, będą dla 40 – letniego Fina siódmą taką imprezą. Janne Ahonena oglądamy na najważniejszej zimowej imprezie bez przerwy od 24 lat!

Janne Ahonen pierwszy raz na Igrzyskach Olimpijskich startował w 1994 roku w norweskim Lillehammer. W rywalizacji indywidualnej na dużej uplasował się na 25 lokacie, a na normalnym obiekcie zakończył zmagania na 37 pozycji.

Cztery lata później w Nagano Fin na normalnym obiekcie był czwarty, a na dużej skoczni został sklasyfikowany na 37 pozycji. W Salt Lake City w 2002 roku na normalnej skoczni ponownie był czwarty. W zmaganiach na dużej skoczni uplasował się na dziewiątej pozycji, jednak srebro wywalczył w konkursie drużynowym. Finowie przegrali z Niemcami o 0,1 punktu!

W Turnie (2006) również nie zdobył medalu w konkursie indywidualnym, na normalnej skoczni został sklasyfikowany na szóstej pozycji, a na dużej na dziewiątej. Drużynowo Finowie ponownie uplasowali się na drugiej lokacie.

Cztery lata później Janne Ahonen na normalnej skoczni po raz trzeci w karierze zajął czwarte miejsce. Konkurs na dużej skoczni nie wyszedł Finowi i zakończył go na 31 pozycji.

Na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, Ahonen na normalnej skoczni został sklasyfikowany na 29 lokacie, a na dużej na 22. W konkursie drużynowym Finowie uplasowali się na piątym miejscu.

Więcej występów na Igrzyskach Olimpijskich od Janne Ahonena ze skoczków narciarskich ma tylko Noriaki Kasai. Japończyk do tej pory wystąpił siedem razy na największej zimowej imprezie, został również powołany na najbliższe Igrzyska w Pjongczang, które będą jego ósmymi.


  • Źródło: Własne
  • fot. zimbio.com