Na czym polega Turniej Willingen Five?

0
1022

Po weekendzie w Zakopanem, Puchar Świata przenosi się do niemieckiego Willingen, gdzie na skoczków narciarskich czeka kompletnie nowa formuła tzw. Willingen five.

W Niemczech uczestnicy oddadzą pięć skoków – jeden kwalifikacyjny i cztery konkursowe. Skoczek, który łącznie zdobędzie najwięcej punktów, dostanie nie tylko statuetkę, ale także pokaźny czek, albowiem organizatorzy przygotowali dla zwycięzcy gratyfikację finansową w wysokości 25 tys. euro, czyli niewiele ponad 100 tys. złotych. Tyle zarobi najlepszy zawodnik po pięciu skokach.

Na Puchar Świata w Willingen powołana przez Stefana Horngachera została żelazna szóstka: Kamil Stoch, Maciej KotPiotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Jakub Wolny.

Weekend z Willingen five zacznie się w piątek 2 lutego od kwalifikacji, następnie na sobotę 3 lutego i niedziele 4 lutego zaplanowane są dwa konkursy indywidualne odpowiednio o 16:00 i 10:20. Będą to ostatnie konkursy Pucharu Świata przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu. Trzymajmy więc kciuki za Kamila Stocha i resztę biało-czerwonej eskadry!


  • Źródło: własne , sportowefakty.wp.pl
  • fot. waldecker-land.de