PŚ w Willingen: Czas na ostatnie konkursy przed Igrzyskami Olimpijskimi

0
491

Już jutro rozpocznie się weekend w Willingen. Będzie to debiut nowego turnieju – Willingen Five. Jednocześnie będą to ostatnie zawody Pucharu Świata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pyeonchang.

Niemieckie Willingen – podobnie jak 4 lata temu będzie ostatnim przystankiem dla skoczków przed Igrzyskami Olimpijskimi. One, dla skoczków, rozpoczną się już w nocy z wtorku na środę oficjalnymi treningami. Zanim jednak to nastąpi, czeka ich pierwsza edycja turnieju Willingen Five.

W Willingen zaplanowane są 2 konkursy indywidualne, ale co ciekawe, odbędą się tylko jedne kwalifikacje – już jutro.

To właśnie zasady nowego turnieju. Skoczek, który uzyska najwięcej punktów podczas 5 skoków przez weekend (kwalifikacje, oraz 2 skoki konkursowe w sobotę i w niedzielę) wygra turniej i zgarnie 25 tysięcy Euro. Warto jednak dodać, że konkursy normalnie będą liczyć się do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Niemal wszystkie ekipy – oprócz Austrii i Japonii, wysyłają do Niemiec swój najmocniejszy skład. Polacy wystąpią w składzie, do którego już się zdążyliśmy przyzwyczaić, czyli Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła oraz Jakub Wolny.

Uwaga kibiców z pewnością będzie zwrócona na walkę Kamil Stoch – Richard Freitag. Po małym potknięciu w niedzielnym konkursie w Zakopanem, Polak będzie chciał pokazać, że to był tylko wypadek przy pracy i z pewnością powalczy o wygraną. Być może będzie chciał powtórzyć wyczyn sprzed 4 lat, kiedy to też przed samymi Igrzyskami, właśnie w Willingen, wygrał oba konkursy.

Do konfrontacji może dołączyć powracający do rywalizacji Norweg Daniel Andre Tande. Świeżo upieczony Mistrz Świata w lotach być może wypoczął i w Willingen również powalczy o wygraną.

Niestety, prognozy na najbliższy weekend dla Willingen nie są do końca optymistyczne. W dniu jutrzejszym może wiać nawet do 5-6 m/s, a dodatkowo możliwe są przelotne opady śniegu. Nieco lepiej może być w sobotę i w niedzielę, kiedy to wiatr będzie osiągał 2-4 m/s.

Kwalifikacje odbędą się już jutro o godzinie 18:00. Półtorej godziny wcześniej rozegrany zostanie dwuseryjny trening. W sobotę konkurs rozpocznie się o 16:00, zaś w niedzielę o dość nietypowej porze, bowiem o 10:20. Wynika to z tego, że wszystkie ekipy wyjeżdżają z Willingen już w niedzielę po południu.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: waldecker-land.de