IO w Pyeongchang: eksperci przewidują 3 medale Kamila Stocha

0
742
Kamil Stoch
fot. Aleksandra Wróblewska

Trzy medale (2 złote i jeden brązowy) skoczków mają być jedynymi, jakie w Pjongczangu w dniach 9-25 lutego 2018 roku wywalczy reprezentacja Polski. Kamil Stoch powinien zostać multimedalista tych igrzysk. Dorobek skoczków ma dać 16. miejsce Polski w tabeli medalowej. 

Stoch będzie bronił w Pjongczangu dwóch złotych krążków, które wywalczył indywidualnie cztery lata temu  w Soczi. Podczas igrzysk w rosji Polacy zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym.

W środowych treningach na skoczni normalnej w Pjongczang polscy skoczkowie nie schodzili z podium. W każdej z trzech serii dwóch Biało-Czerwonych zajmowało czołowe lokaty. Kamil Stoch, był najlepszy na drugim treningu, a w pozostałych zajął 2 i 3 miejsce. Pierwszą próbę zdominował Dawid Kubacki, a na ostatnim porannym treningu na ostatnim stopniu podium stanął  Stefan Hula.

Znakomite skoki Polaków dają nadzieje kibicom na udane igrzyska. Według Gracenote pierwszy medal dla Polski ma przyjść już w sobotę. Na normalnym obiekcie po brąz ma sięgnąć Kamil Stoch. Jednakże na dużej skoczni ma być jeszcze lepiej. Lider polskiej kadry ma zdobyć indywidualnie medal z najcenniejszego kruszcu. Do sukcesów indywidualnych ma dorzucić złoto wywalczone razem z kolegami w konkursie drużynowym.

________________________________________________________________________

  • Źródło: własne+ sport.onet.pl
  • FOTO: Aleksandra Wróblewska