Kaski polskich skoczków na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang!

0
481

Nie od dziś wiadomo, że kaski stanowią dla skoczka ważny element sportowej garderoby. Być może nie wpływa on tak na odległość jak kombinezon, czy dobrze dobrane smary do nart, ale ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo.

Zapewne dużo gorzej skończyłaby się historia Jana Mazocha, czy wcześniej nawet Adama Małysza, który upadł w Salt Lake City. Kaski chronią przed upadkami, a właściwie przed jego skutkami, a jaki mają inny cel?

W Pucharze Świata sportowcy wyglądają nieco inaczej. Na Igrzyskach Olimpijskich nie reklamuje się innych marek. Polacy startują jedynie z flagą narodową, a także napisem 4F, gdyż właśnie firma pod tą nazwą jest sponsorem kolekcji olimpijskiej.

Przywykliśmy, że Kamil Stoch na swoim kasku ma napis Atlas. To bowiem główny sponsor naszego skoczka. A jak wyglądają kaski polskich lotników w Pjongczang?

Kamil Stoch – pamiętamy jego kask z Soczi. Każdy chyba zwrócił uwagę na niezwykle patriotyczną biało-czerwona szachownicę. To właśnie symbol polskich sił powietrznych pomógł Kamilowi w zdobyciu dwóch złotych medali. Teraz Polak startuje w innym kasku. Podobnie jak i koledzy, także i on postanowił wzbogacić swoje okrycie głowy malunkiem. W jego przypadku jest to feniks. W żartobliwy sposób Kamil powiedział, że nie jest to orzeł, nie jest to smok, a właśnie feniks, który przypomina kształtem wcześniej wymienione zwierzęta.

Kamil Stoch
Foto: FB Kamila Stocha

Dawid Kubacki – w Soczi Dawid Kubacki startował w kasku namalowanym przez Jana Ziobrę. Wówczas była parzenica, a tym razem? W Pjongczang na kasku triumfatora LGP 2017 znalazł się szereg samolotów. Odrzutowe? Być może, lecz wszystkie biało-czerwone. Czy tak jak one, również i Dawid Kubacki pofrunie po medal Igrzysk Olimpijskich? A może to znak mocy całej naszej drużyny?

Dawid Kubacki
Foto: FB Dawida Kubackiego

Maciej Kot – od pewnego czasu Maciej słynie z lwa. To taki bowiem większy Kot. Jeszcze na początku swojej kariery Maciek nie nosił specjalnie kolorowanego kasku. Wówczas nie było na to mody. Wraz z pojawieniem się lwa, pojawiły się i sukcesy. Dzięki temu Polak zawdzięcza między innymi złoty medal w Lahti, czy pierwsze w karierze zwycięstwa w Pucharze Świata. Czy i tu przyniesie mu świetne wyniki?

Maciej Kot
Foto: FB Macieja Kota

Piotr Żyła i Stefan Hula – oni do Korei nie wybrali swojego kasku, są one uniwersalne. Mają czarny kolor ze złotymi pasami pośrodku.


  • Źródło: sport.pl
  • Foto: FB Kamila Stocha