LOTOS Cup 2018 w Zakopanem: Trzy wygrane AZS-u Zakopane

0

Wczoraj w Zakopanem odbyły się pierwsze zaplanowane na ten weekend zmagania Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2018. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w ośmiu kategoriach. Trzy zwycięstwa odniósł AZS Zakopane.

Junior E

W kategorii Junior E triumfował Wiktor Szozda (34,5 m i 34 m; 219,1 pkt) przed Tymoteuszem Dyduchem (33,5 m i 33,5 m; 207,2 pkt) i Mikołajem Wantulokiem (32,5 m i 33,5 m; 204,6 pkt).

Lp.ZawodnikOdległość 1.Odległość 2.Nota
1.SZOZDA Wiktor34,5 m34 m219,1 pkt
2.DYDUCH Tymoteusz33,5 m33,5 m207,2 pkt
3.WANTULOK Mikołaj32,5 m 33,5 m204,6 pkt
4.STASZEL Klemens32,5 m32,5 m200,5 pkt
5.CIEŚLAR Jakub32 m33 m200 pkt
6.JARZĄBEK Kacper32,5 m31,5 m199,4 pkt
7.KAPUSTIK Hektor32,5 m32 m199,2 pkt
8.CIENCIAŁA Tymoteusz31,5 m32,5 m196,9 pkt
9.RAFACZ Rafał31,5 m32 m193,8 pkt
10.RAFACZ Grzegorz31,5 m31,5 m193,8 pkt

Pełne wyniki

Młodziczki

W kategorii młodziczek na podium stanęły: Marcelina Bełtowska (31,5 m i 30 m; 183,9 pkt), Wiktoria Przybyła (28,5 m i 28,5 m; 163,7 pkt) oraz Tamara Mesikova (27 m i 29,5 m; 162,4 pkt).

Lp.Zawodniczka Odległość 1.Odległość 2.Nota
1.BEŁTOWSKA Marcelina31,5 m30 m183,9 pkt
2.PRZYBYŁA Wiktoria28,5 m28,5 m163,7 pkt
3.MESIKOVA Tamara27 m29,5 m162,4 pkt
4.BEŁTOWSKA Pola28,5 m28 m159,9 pkt
5.TAJNER Sara27,5 m27,5 m158 pkt
6.SŁOWIK Natalia25,5 m25,5 m139,6 pkt
7.RAPACZ Zuzanna 25 m26 m138,1 pkt
8.CZEPCZOR Paulina25 m25 m130,5 pkt
9. POLANOWSKA Wiktoria23,5 m23 m117,9 pkt
10.POLANOWSKA Amelia23,5 m22,5 m115,1 pkt

Pełne wyniki

Junior D

W czołowej trójce zmagań w kategorii Junior D znaleźli się: Danil Vassiliev (65 m i 69,5 m; 227,3 pkt), Tymoteusz Amilkiewicz (68,5 m i 62 m; 218,7 pkt) oraz Klemens Joniak (66,5 m i 68,5 m; 212,5 pkt).

Lp.ZawodnikOdległość 1.Odległość 2.Nota
1.VASSILIEV Danil65 m69,5 m227,3 pkt
2.AMILKIEWICZ Tymoteusz68,5 m62 m218,7 pkt
3.JONIAK Klemens66,5 m68,5 m212,5 pkt
4.CUDZICH Jan65 m61,5 m207,1 pkt
5.RZADKOSZ Jan63,5 m62,5 m204,9 pkt
6.GALICA Jan61,5 m60,5 m196,8 pkt
7.MICHNIAK Mateusz62 m59,5 m193,6 pkt
8.WRÓBEL Marcin62 m59 m193,4 pkt
9.TROSZOK Wojciech60 m56,5 m183,1 pkt
10. CHRAŚCINA Mateusz57,5 m59 m181,6 pkt

Pełne wyniki

Junior C

Wśród Juniorów C najlepsi byli: Krystian Zygmuntowicz (69 m i 64,5 m; 221,4 pkt), Mateusz Jarosz (64 m i 63,5 m; 215 pkt) oraz Arkadiusz Jojko (64,5 m i 62,5 m; 212,3 pkt).

Lp.ZawodnikOdległość 1.Odległość 2.Nota
1.ZYGMUNTOWICZ Krystian69 m64,5 m221,4 pkt
2.JAROSZ Mateusz64 m63,5 m215 pkt
3.JOJKO Arkadiusz64,5 m62,5 m212,3 pkt
4.KLIMOWSKI Bartłomiej63,5 m62,5 m210,4 pkt
5.MARTYNEK Michał62,5 m61,5 m202,6 pkt
6.RYŚ Robert60,5 m60,5 m197,4 pkt
6. SKUPIEŃ Adam60,5 m60,5 m197,4 pkt
8.HABDAS Jan58,5 m60 m189,9 pkt
9.PICZURA Tomasz59 m60,5 m188,3 pkt
10.ZAPOTOCZNY Szymon57,5 m59,5 m186,8 pkt

Pełne wyniki

Juniorki

Czołowa trójka w kategorii Juniorek przedstawiała się następująco:  Joanna Kil (62 m i 63 m; 203,5 pkt), Joanna Szwab (59 m i 62 m; 186,9 pkt) oraz Nicole Konderla (49 m i 50 m; 132,1 pkt).

Lp.Zawodniczka Odległość 1.Odległość 2.Nota
1.KIL Joanna62 m63 m203,5 pkt
2.SZWAB Joanna59 m 62 m186,9 pkt
3.KONDERLA Nicole49 m50 m132,1 pkt
4.SIDLOVA Viktoria48,5 m49,5 m131,7 pkt
5.PAWLIKOWSKA Róża45 m47 m113,8 pkt
6.PIETRASZKO Nikola41 m43,5 m89,8 pkt
7.KOBIELA Natalia38 m40,5 m76,4 pkt

Pełne wyniki

Junior B

Pierwszą trójkę w kategorii Junior B tworzyli: Szymon Pawłowski (132,5 m i 132,5 m; 250,5 pkt), Karol Niemczyk (126 m i 129 m; 222,5 pkt) oraz Kacper Stosel (121 m i 123,5 m; 208,6 pkt).

Lp.ZawodnikOdległość 1.Odległość 2.Nota
1.PAWŁOWSKI Szymon132,5 m132,5 m250,5 pkt
2.NIEMCZYK Karol126 m129 m222,5 pkt
3.STOSEL Kacper121 m 123,5 m208,6 pkt
4.ZBOROWSKI Maciej118 m121 m198,7 pkt
5.KRZAK Jarosław117,5 m119 m195,2 pkt
6.GRUSZKA Mateusz114 m118 m187,6 pkt
7.KUDZIA Piotr120,5 m112 m185,5 pkt
8.CISZEK Stanisław119,5 m112 m180,7 pkt
9.SZCZECHOWICZ Andrzej113 m118 m180,3 pkt
10.MAŁYJUREK Mateusz111,5 m116,5 m175,9 pkt
108 m

Pełne wyniki

Junior A

W kategorii Junior A zwyciężył Dominik Kastelik (129 m i 129 m; 234,9 pkt) przed Damianem Skupniem (127 m i 121 m; 215,9 pkt) i Dawidem Jarząbkiem (116,5 m i 115 m; 185,7 pkt).

Lp. ZawodnikOdległość 1.Odległość 2.Nota
1.KASTELIK Dominik129 m129 m234,9 pkt
2.SKUPIEŃ Damian127 m121 m215,9 pkt
3.JARZĄBEK Dawid116,5 m115 m185,7 pkt
4.TWARDOSZ Paweł108 m111 m154,7 pkt
5.CHOWANIEC Jakub97 m96 m107,9 pkt
6.PĘKALA Wiktor94 m97,5 m105,7 pkt
7.WACŁAWIAK Artur90 m94,5 m92,6 pkt
8.KONIOR Kacper89,5 m90,5 m83,5 pkt
9.MARUSARZ Mateusz77 m77,5 m33,1 pkt
10.CIŚLAK Mariusz71 m70 m6,8 pkt

Pełne wyniki

Senior

W kategorii senior na podium stanęli: Krzysztof Leja (131 m i 128,5 m; 245,1 pkt), Krzysztof Miętus (126,5 m i 128 m; 232,1 pkt) oraz Andrzej Stękała (121,5 m i 123 m; 211,1 pkt).

Lp.ZawodnikOdległość 1.Odległość 2.Nota
1.LEJA Krzysztof131 m128,5 m245,1 pkt
2.MIĘTUS Krzysztof126,5 m128 m232,1 pkt
3.STĘKAŁA Andrzej121,5 m123 m211,1 pkt
4.BIEGUN Krzysztof117,5 m110,5 m177,9 pkt
7.BIELA Stanisław113 m113 m171,3 pkt
8.SOKOLENKO Konstantin109,5 m115 m164,6 pkt
9.BUKOWSKI Łukasz108 m115 m161,4 pkt
10.RUTKOWSKI Łukasz70 m102 m64,1 pkt

Pełne wyniki


  • Źródło: pzn.pl
  • FOTO: Kinga Stanaszek

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku