IO w Pyeongchang: Podsumowanie występu Czechów

0
531
fot. Kinga Stanaszek

Za nami są już emocje związane ze zmaganiami na skoczni normalnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang, więc pora przyjrzeć się występom poszczególnych reprezentacji. Czechy w konkursie mężczyzn reprezentowało czterech zawodników, niestety nie mieli swojej reprezentantki w konkursie kobiet.

Vojtěch Štursa – ten młody zawodnik debiutuje na Igrzyskach Olimpijskich. Z pewnością jednak nie jest zadowolony ze swojego występu. Swoją przygodę na skoczni normalnej w Pyeongchang zakończył na etapie kwalifikacji, w których zajął 53. miejsce po skoku na odległość 83,5 m. Na pewno stać go było na awans do konkursu, być może dostanie jednak szansę na zrehabilitowanie się na skoczni dużej.

Čestmír Kožíšek – również dla niego są to pierwsze Igrzyska Olimpijskie. O ile na treningach nie prezentował się jeszcze bardzo źle, to w kwalifikacjach niestety przepadł, a jego niezadowolenie było wyraźnie widoczne po skoku. Jego próba (81 m) starczyła jedynie na 54. lokatę. Występ zdecydowanie może zaliczyć „in minus” zwłaszcza, iż aktualnie jest najlepszym z reprezentantów Czech w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Viktor Polášek – podobnie jak wcześniej wymienieni zawodnicy, on także pierwszy raz startuje na Igrzyskach Olimpijskich. W kwalifikacjach zajął 47. pozycję po skoku na odległość 88 m. Niestety, swój udział w konkursie na skoczni normalnej zakończył na pierwszej serii, podczas której wylądował na 92. metrze i uplasował się na 47. miejscu.

Roman Koudelka – zdecydowanie najbardziej doświadczony zawodnik w grupie, są to jego trzecie Igrzyska. Bez problemu przebrnął prze kwalifikacje, w których zajął 24. miejsce (97,5 m). Jako jedyny z reprezentantów Czech wziął udział w dwóch seriach konkursowych, zmagania zakończył na 25. pozycji po skokach na odległość 98 m i 103 m. Na pewno sam liczył na więcej, jednak w ostatnim czasie jego występy w Pucharze Świata nie były najlepsze, więc dobrze, że zdołał uplasować się w czołowej „30”.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Kinga Stanaszek