IO w Pyeongchang: Podsumowanie występu jednoosobowych reprezentacji

0
335
Daniela Haralambie
fot. Kinga Stanaszek

Igrzyska Olimpijskie tworzą nie tylko wielkie reprezentacje, potęgi w skokach narciarskich. Biorą w nich także udział mniejsze, często jednoosobowe reprezentacje państw. Podczas tegorocznych Igrzysk pojawiło się takich pięć – Turcja, Rumunia, Bułgaria, Kazachstan oraz Chiny.

Sergey Tkachenko (Kazachstan) – ten niespełna 19-letni zawodnik po raz pierwszy bierze udział w Igrzyskach Olimpijskich. Niestety, zabrakło mu jednej pozycji do awansu do konkursu głównego, gdyż po skoku na odległość 84 m zajął 51. miejsce. Będzie miał jeszcze okazję pokazać się na skoczni dużej, może akurat będzie dla niego bardziej przychylna.

Fatih Arda İpcioğlu (Turcja) –  zawodnik ten jest pierwszym w historii reprezentantem Turcji w skokach narciarskich, który wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich. W kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej zajął ostatnie miejsce po skoku na odległość 79 m, ale z pewnością sam udział w tak prestiżowym wydarzeniu sportowym jest dużym wyróżnieniem, zwłaszcza, iż na ceremonii otwarcia pełnił zaszczytną role chorążego. Doświadczenia zdobyte w Pyeongchang na pewno zaprocentują w przyszłości.

Vladimir Zografski (Bułgaria) – zawodnik ten z pewnością pozytywnie zapamięta tegoroczne Igrzyska, które są jego drugimi. Już w treningach prezentował się dobrze,  w kwalifikacjach zajął 17. miejsce po skoku na odległość 98,5 m. Bardzo dobrze poradził sobie w konkursie, który zakończył na 14. lokacie po skokach na odległość 101,5 m oraz 108,5 m. Ten występ zdecydowanie może zaliczyć na plus, zobaczymy, co pokaże na obiekcie dużym.

Daniela Haralambie (Rumunia) – jest jedyną reprezentantką Rumunii na Igrzyskach Olimpijskich W konkursie głównym zajęła 25. miejsce, oddała skoki na odległość 80,5 m oraz 85 m. Na pewno sama możliwość startu na tak ważnych zawodach była dla niej niesamowitym przeżyciem, a wynik też nie należał do najgorszych.

Xinyue Chang (Chiny) – Chiny nie są krajem, który w pierwszej chwili kojarzy nam się ze skokami, jednak jednej z reprezentantek tego państwa udało się wystartować na Igrzyskach. Co więcej, zmagania zakończyła z całkiem dobrym wynikiem. Poszybowała 83 m oraz 84,5 m, co pozwoliło jej zająć 20. lokatę.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: Kinga Stanaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here