Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang: Mamy złoty medal!

0
31

Kamil Stoch wywalczył złoty medal w dzisiejszym konkursie na dużej skoczni na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang.

Kamil Stoch oddał skoki na odległość 135 i 136,5 metra, drugi Andrea Wellinger (135,5 i 142 m) stracił do reprezentanta Polski 3,4 punktu. Podium uzupełnił Robert Johansson (137,5 i 134,5 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Daniel Andre Tande (131 i 138,5 m), Johann Andre Forfang (133 i 134,5 m), Michael Hayboeck (140 i 131 m), Karl Geiger (132 i 137,5 m), Andreas Stjernen (134,5 i 131,5 m), Richard Freitag (130 i 127,5 m), Ryoyu Kobayashi (135,5 i 128 m) i Dawid Kubacki (134,5 i 126 m).

Stefan Hula skoczył 132 i 129,5 metra i uplasował się na 15 pozycji, a Maciej Kot uzyskał 128,5 i 129,5 metra i zajął ostatecznie 19 lokatę.

Wyniki konkursu Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang (HS 142):
Lp. Zawodnik Kraj Odl.1 Odl.2 Suma pkt.
1 STOCH Kamil 135 m 136.5 m 285.7
2 WELLINGER Andreas 135.5 m 142 m 282.3
3 JOHANSSON Robert 137.5 m 134.5 m 275.3
4 TANDE Daniel Andre 131 m 138.5 m 273.1
5 FORFANG Johann Andre 133 m 134.5 m 271.6
6 HAYBOECK Michael 140 m 131 m 267.7
7 GEIGER Karl 132 m 137.5 m 267.6
8 STJERNEN Andreas 134.5 m 131.5 m 267.3
9 FREITAG Richard 130 m 127.5 m 260
10 KOBAYASHI Ryoyu 135.5 m 128 m 258
10 KUBACKI Dawid 134.5 m 126 m 258
10 PREVC Peter 134 m 127.5 m 258
13 AMMANN Simon 133.5 m 130.5 m 256.6
14 EISENBICHLER Markus 130 m 130.5 m 255.4
15 HULA Stefan 132 m 129.5 m 253.4
16 DAMJAN Jernej 130 m 130.5 m 248.3
17 BARTOL Tilen 130.5 m 130 m 247.5
18 KRAFT Stefan 131.5 m 125.5 m 247.4
19 KOT Maciej 128.5 m 129.5 m 244.6
20 BICKNER Kevin 129.5 m 124 m 235.4
21 BOYD-CLOWES Mackenzie 127.5 m 126 m 235.3
22 TAKEUCHI Taku 124 m 125.5 m 234.2
23 INSAM Alex 127.5 m 125 m 232.4
24 KOBAYASHI Junshiro 122 m 122 m 224.8
25 KOUDELKA Roman 125.5 m 122 m 223
26 KLIMOW Jewgienij 125 m 118 m 220.6
27 SEMENIC Anze 127 m 120 m 220.5
28 AHONEN Janne 124.5 m 115.5 m 210.6
29 KOZISEK Cestmir 124.5 m 113 m 205.1
30 KORNIŁOW Denis 122.5 m 110.5 m 196.3
31 AIGNER Clemens 121 m 110
32 FETTNER Manuel 124 m 109.8
33 KASAI Noriaki 121 m 107.9
34 ALAMOMMO Andreas 120 m 107.6
35 ZOGRAFSKI Władimir 119.5 m 105.9
36 DESCHWANDEN Gregor 123 m 105.8
37 MAEAETTAE Jarkko 122 m 105.7
37 AALTO Antti 121.5 m 105.7
39 NAZAROW Michaił 120 m 103.4
40 COLLOREDO Sebastian 121 m 102.7
41 LEAROYD Jonathan 119.5 m 100.1
42 ROMASZOW Aleksiej 119 m 99.8
43 NOMME Martti 118 m 96.5
44 POLASEK Viktor 116.5 m 94.4
45 CHOI Seou 114 m 93.2
46 GLASDER Michael 114 m 90.5
47 BRESADOLA Davide 124 m 89.1
48 AIGRO Artti 107 m 79.4
49 TKACZENKO Siergiej 107.5 m 73.5
50 DESCOMBES SEVOIE Vincent 105 m 72.9

  • Źródło: Własne
  • fot. zimbio.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here