Przed nami 2. edycja Raw Air!

0
317

Już dziś startuje najbardziej wyczerpujący oraz bogaty w emocje turniej skandynawski. Raw Air już po raz drugi gości w kalendarzu Pucharu Świata. W Norwegii wystartuje 6 naszych reprezentantów. 

Skoczkowie rywalizować będą na czterech norweskich skoczniach, a do klasyfikacji generalnej turnieju będą się im liczyć noty w konkursach indywidualnych, drużynowych oraz te z kwalifikacji (zwane prologami). Łącznie zaplanowano 4 prologi oraz 4 konkursy indywidualne i 2 drużynowe – impreza składać się ma łącznie z 16 serii. Zasady przeprowadzania konkursów w ramach Raw Air są takie same, skoki ocenia się w taki sam sposób jak podczas wszystkich zawodów Pucharu Świata. Zawody drużynowe zostaną rozegrane w Oslo Holmenkollen oraz w Vikersund.

Zwycięzca Raw Air 2018 otrzyma nagrodę finansową w wysokości 60 tysięcy euro. Drugi i trzeci zawodnik turnieju wzbogacą się natomiast odpowiednio o 30 i 10 tysięcy euro.

W ubiegłym roku rozegrano pierwszą edycję Raw Air. Jej triumfatorem został Austriak Stefan Kraft, drugie miejsce zajął Kamil Stoch, natomiast trzecie – Niemiec Andreas Wellinger.

Norweski ,,maraton” wymaga skupienia oraz siły fizycznej i psychicznej. Głównym kandydatem do wygranej w tej imprezie jest lider Pucharu Świata Kamil Stoch. Wśród faworytów są oczywiście gospodarze turnieju – Norwedzy oraz Niemcy: Richard Freitag oraz Andreas Wellinger ( 2 i 3. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata).

________________________________________________________________________

  • Źródło: własne+ onet.sport.pl
  • FOTO: SRF

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here