Puchar Świata w Lillehammer: Rywalizacja na Lysgårdsbakken w ostatnich latach!

0
297

Już dzisiaj odbędzie się konkurs Pucharu Świata w Lillehammer, który jest zaliczany do drugiej edycji turnieju Raw Air. Warto zatem przypomnieć jak wyglądała rywalizacja na Lysgårdsbakken w ostatnich latach.

W poprzednim sezonie pierwszy konkurs grudniowej rywalizacji wygrał Domen Prevc, drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande, a trzecie – Stefan Kraft. Z kolei kolejnego dnia najlepszy okazał się Kamil Stoch, na drugiej pozycji uplasował się Maciej Kot, a na trzeciej – Markus Eisenbichler. Z kolei marcowy konkurs na Lysgårdsbakken z powodu złych warunków pogodowych nie został rozegrany.

W sezonie 2015/2016 w pierwszym konkursie zwycięstwo odniósł Severin Freund, drugie miejsce zajął – Kenneth Gangnes, a trzecie – Andreas Stjernen. Z kolei kolejnego dnia pierwszy i jedyny konkurs w karierze wygrał Kenneth Gangnes, na drugim stopniu podium uplasował się Peter Prevc, a na trzecim – Johann André Forfang.

Z kolei w sezonie 2014/2015, w pierwszym konkursie najlepszy okazał się Gregor Schlierenzauer, na drugiej pozycji uplasował się Anders Fannemel, a na trzeciej – Michael Hayböck. Kolejnego dnia rywalizację wygrał Roman Koudelka, drugie miejsce zajął Peter Prevc, a trzecie ponownie Michael Hayböck.


  • Źródło: Własne
  • Fot. Berkutschi.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here