Puchar Świata w Vikersund: Markus Eisenbichler najlepszy w drugim treningu!

0
Markus Eisenbichler
FOTO: Martyna Malich

Markus Eisenbichler wygrał drugi trening przed kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego w Vikersund.

Markus Eisenbichler oddał najdłuższy skok na odległość 241 metrów, drugie miejsce zajął zwycięzca pierwszego treningu – Robert Johansson (230,5 m), a trzecie Daniel Andre Tande (231,5 m).

Na kolejnych pozycjach w pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Kamil Stoch (211 m), Andreas Stjernen (227,5 m), Peter Prevc (217 m), Johann Andre Forfang (222 m), Jernej Damjan (217 m), Halvor Egner Granerud (217,5 m), Philipp Aschenwald (221,5 m).

Stefan Hula skoczył 222,5 metra i zajął 12 miejsce, Maciej Kot (204 m) – 14, Dawid Kubacki (198,5 m) – 22, Piotr Żyła (195 m) – 26, a Jakub Wolny (177,5 m) – 38.

Wyniki II treningu przed kwalifikacjami do konkursu w Vikersund (HS240):
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 50 EISENBICHLER Markus 241.0 8 98.2 -15.1 154.1
2 56 JOHANSSON Robert 230.5 9 99.1 -2.6 146.7
3 58 TANDE Daniel Andre 231.5 9 99.2 -8.9 141.6
4 40 STOCH Kamil 211.0 6 97.1 -8.9 139.0
5 59 STJERNEN Andreas 227.5 9 99.0 -7.8 137.9
6 54 PREVC Peter 217.0 9 98.9 -0.4 132.7
6 32 FORFANG Johann Andre 222.0 8 97.9 -13.7 132.7
8 33 DAMJAN Jernej 217.0 8 97.8 -10.9 129.5
9 36 GRANERUD Halvor Egner 217.5 8 97.8 -14.7 126.3
10 25 ASCHENWALD Philipp 221.5 9 80.3 -12.8 125.7
11 37 BICKNER Kevin 221.0 8 98.2 -21.9 123.3
12 46 HULA Stefan 222.5 10 99.0 -10.7 121.6
13 2 KORNILOV Denis 215.0 8 97.8 -19.2 118.8
14 38 KOT Maciej 204.0 8 98.7 -6.2 118.6
15 41 LEYHE Stephan 217.5 10 99.6 -12.2 114.1
16 42 BARTOL Tilen 209.0 10 98.2 -6.2 109.9
17 49 PREVC Domen 211.0 10 98.2 -11.8 106.7
18 51 KRAFT Stefan 196.0 9 98.5 -1.4 106.5
19 14 FREITAG Richard 215.5 13 100.6 3.1 105.0
20 13 GEIGER Karl 210.0 13 100.6 6.7 102.0
21 45 WELLINGER Andreas 201.5 10 99.1 -6.2 100.9
22 30 KUBACKI Dawid 198.5 9 98.8 -10.5 100.4
23 53 AIGNER Clemens 191.0 9 98.6 -5.8 96.1
24 57 AMMANN Simon 191.5 9 98.2 -7.9 94.6
24 11 SATO Yukiya 216.0 13 100.5 -7.9 94.6
26 43 ZYLA Piotr 195.0 10 97.4 -8.5 90.8
27 23 KOBAYASHI Junshiro 212.5 13 99.8 -12.5 85.8
28 52 SEMENIC Anze 178.0 9 97.8 -4.0 82.3
28 34 KOBAYASHI Ryoyu 177.0 8 97.0 -10.1 82.3
30 26 DESCHWANDEN Gregor 180.5 9 98.0 -10.4 78.9
31 4 DEZMAN Nejc 175.5 8 97.8 -12.1 78.5
32 20 WANK Andreas 197.5 13 100.3 -2.9 77.4
33 15 INSAM Alex 180.0 13 100.2 12.8 72.1
34 24 GLASDER Michael 206.5 13 100.1 -19.7 71.4
35 44 FANNEMEL Anders 177.5 10 98.5 -7.6 70.7
36 22 SIEGEL David 192.5 13 100.1 -7.5 66.8
37 7 LINDVIK Marius 162.5 10 99.3 3.3 63.6
38 17 WOLNY Jakub 177.5 13 99.0 4.5 60.8
39 18 LANISEK Anze 172.5 13 99.7 9.0 59.3
40 21 SCHULER Andreas 177.0 13 100.0 -4.8 50.9
41 9 HAUSWIRTH Sandro 179.0 13 100.2 -8.9 49.2
42 16 KLIMOV Evgeniy 165.0 13 100.5 6.7 48.0
43 47 KOZISEK Cestmir 157.5 10 98.2 -12.0 42.3
44 28 SCHLIERENZAUER Gregor 130.0 9 97.8 1.0 29.7
45 12 FETTNER Manuel 149.5 13 100.2 6.0 28.7
46 3 AALTO Antti 131.0 8 97.9 -12.8 24.4
47 31 COLLOREDO Sebastian 133.0 9 97.9 -13.1 19.2
48 27 NAZAROV Mikhail 127.0 9 97.6 -6.6 18.5
49 29 DELLASEGA Roberto 119.0 9 97.7 -0.9 14.6
50 35 ZOGRAFSKI Vladimir 107.0 8 96.1 -5.3 3.1
51 48 HAYBOECK Michael 112.0 10 98.9 -1.9
51 39 TAKEUCHI Taku 99.0 8 98.2 0.3
51 19 KOROLEV Alexey 91.0 13 98.2 -8.5
51 8 ZHAPAROV Marat 93.0 10 97.8 14.3
51 6 ROMASHOV Alexey 102.0 8 96.9 -5.9
51 5 NOMME Martti 93.5 8 97.1 -9.5
1 BRESADOLA Davide DNS
10 BOYD-CLOWES Mackenzie DNS
55 KASAI Noriaki DNS

  • Źródło: Własne
  • FOTO: Martyna Malich

Dodaj komentarz w połączeniu z profilem na Facebooku