PŚ w Planicy: Czas na wielki finał sezonu

0
368

Już jutro rozpocznie się wielki finał sezonu w Słoweńskiej Planicy na słynnej Letalnicy (HS 240).

Tegoroczna rywalizacja będzie jednocześnie nowym miniturniejem Planica 7, do której zaliczane będą skoki z jutrzejszych kwalifikacji oraz konkursowych piątkowych, sobotnich i niedzielnych serii. Na zwycięzcę czeka 20 tysięcy franków szwajcarskich.

O triumf w kolejnym turnieju, w tym przypadku Planica 7, powalczy z pewnością Kamil Stoch. Polak w niedzielę wzniesie Kryształową Kulę za Puchar Świata, jednak na pewno, po triumfie w Raw Air, będzie chciał wygrać kolejny turniej.

W ostatnim weekendzie sezonu będziemy świadkami walki o drugie miejsce w Pucharze Narodów. Walkę stoczą reprezentacja Niemiec oraz Polski. Biało-czerwoni do swoich zachodnich sąsiadów tracą ponad 100 pkt, więc sprawa drugiego miejsca wydaje się jeszcze otwarta.

Do rozstrzygnięcia jest jeszcze jedna klasyfikacja – Puchar Świata w Lotach. W tej klasyfikacji górą są Norwegowie, prowadzi Andreas Stjernen przed Robertem Johanssonem i Danielem Andre Tande. Najwyżej z Polaków – Kamil Stoch jest 10. Do podium traci 90 pkt, więc ma szanse na walkę o końcowe podium.

Długi weekend z lotami w Planicy rozpocznie się już jutro i z pewnością przyniesie wiele emocji.


  • Źródło: Własne
  • FOTO: skisprungschanzen.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here