Znamy limity startowe na 1. period LGP i LPK 2018!

0
148
fot. Barbara Kosma

Konkursy Pucharu Świata w Planicy zakończyły siódmy period sezonu 2017/2018, znamy już tym samym podział miejsc poszczególnych nacji na pierwszy period Letniego Grand Prix i Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018.

Według klasyfikacji rankingu WRL, po sześciu skoczków na pierwszy period Letniego Grand Prix 2018 mogą wystawić reprezentacje Norwegii, Niemiec, Polski, Austrii i Słowenii.

Ponadto dodatkowe miejsca za wyniki z 7. periodu Pucharu Kontynentalnego wywalczyli Austriacy (Manuel Fettner), Słoweńcy (Bor Pavlovcic) i Niemcy (Felix Hoffmann).

Limity na I period Letniego Grand Prix 2018
(Wisła, Hinterzarten, Einsiedeln, Courchevel, Hakuba)
Kraj Limit
Austria 7
Niemcy 7
Słowenia 7
Norwegia 6
Polska 6
Japonia 5
Rosja 4
Szwajcaria 4
Włochy 4
Czechy 3
Finlandia 3
Stany Zjednoczone 3
Pozostałe kraje 2

 

Według najnowszego rankingu CRL po zakończeniu siódmego okresu startowego, po sześciu skoczków na pierwszy period Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018 mogą wystawić Austriacy, Niemcy, Polacy, Norwegowie oraz Słoweńcy.

Ponadto za wyniki w siódmym periodzie cyklu FIS Cup (jeden konkurs w Falun), dodatkowe miejsca na pierwszy period Letniego Pucharu Kontynentalnego wywalczyli Niemcy (Julian Hahn), Kazachowie (Siergiej Tkaczenko) i Rosjanie (Michaił Purtow).

Limity na I period Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018
Kraj Limit
Niemcy 7
Austria 6
Norwegia 6
Polska 6
Słowenia 6
Kazachstan 4
Rosja 4
Pozostałe kraje 3

  • Źródło: Własne
  • fot. Barbara Kosma

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here