Awans Macieja Maciusiaka i Wojciecha Topora!

0
497

Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Narciarskiego odbyło się spotkanie sztabów szkoleniowych w skokach narciarskich z udziałem Dyrektora Adama Małysza, a także Prezesa Apoloniusza Tajnera, w trakcie którego trenerzy dokonali analizy sezonu.

Tuż przed spotkaniem podpisana została już oficjalna umowa na okres jednego roku pomiędzy Polskim Związkiem Narciarskim, który był reprezentowany przez Prezesa Apoloniusza Tajnera, a także Sekretarza Generalnego Tomasza Wieczorka, a trenerem Stefanem Horngacherem.

Na początku Apoloniusz Tajner stwierdził, że Zarząd PZN powoła na następny sezon trzy grupy szkoleniowe w skokach narciarskich mężczyzn: Kadrę Narodową A i B, a także Kadrę Narodową Juniorów. W dalszej części spotkania Stefan Horngacher i Adam Małysz przedstawili założenia dotyczące składów zawodniczych kadr narodowych oraz ich sztabów szkoleniowych. Na wniosek Małysza i Horngachera na trenera głównego Kadry Narodowej B zaproponowany został Maciej Maciusiak, natomiast na szkoleniowca Kadry Narodowej Juniorów zaproponowano Wojciecha Topora. Obydwaj przyjęli propozycje i przedstawili składy sztabów szkoleniowych i zawodniczych w swoich grupach.


  • Źródło: PZN
  • Foto: PZN